Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Umowa na wykonanie kanalizacji podpisana

Gmina Słubice poinformowała o podpisaniu umowy na wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Świecko i Rybocice. Inwestycja jest warta blisko 13 mln zł, z czego aż 9,5 mln zł będzie dofinansowane z programu Polski Ład.

- To wielka chwila nie tylko dla mieszkańców obu sołectw, ale też dla mnie i radnych, bo robimy pierwszy krok w stronę tego ogromnego przedsięwzięcia – powiedział burmistrz Mariusz Olejniczak.

To długo wyczekiwana inwestycja, która mocno poprawi komfort życia – stwierdził sołtys Świecka Henryk Gocki. - Kanalizacja jest bardzo potrzebna, bo w tej chwili 80 proc. domów jest podłączona do szamb, a reszta ma przydomowe oczyszczalnie ścieków – dodał.

Wykonawcą inwestycji będzie firma ATA-TECHNIK. Umowa została podpisana 28 września w siedzibie Urzędu Miejskiego w Słubicach przy ul. Akademickiej.

Jak będą wyglądać prace budowlane? – Pierwsza faza zakłada wykonanie i realizację projektu i na to mamy 8 miesięcy, a następnie mamy 9 miesięcy na wykonanie rurociągu o długości 6,2 km, budowę 5 tłoczni i 2 oczyszczalni ścieków, bo każda miejscowość będzie miała swoją oczyszczalnię – wyjaśnił Maciej Kozłowski z ATA-TECHNIK.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.