Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Nowa gra miejska o Słubicach

Dobrze znasz swoje miasto? A może chcesz poznać jeszcze lepiej?  Światło dzienne ujrzała nowa gra miejska, wydana przez firmę Promet Cargo, która stanowi ciekawą propozycję np. na rodzinny spacer. W miniony weekend odbyła się oficjalna premiera!

Chętni sprawdzić grę w praktyce zebrali się 23 września na placu przed Urzędem Miejskim w Słubicach. Łącznie do zabawy zgłosiło się ponad 130 osób, podzielonych na 37 drużyn o niezwykle wdzięcznych nazwach, jak np. Stokrotki, Ekipa Zosi czy Świeżaki.

- Zaskoczyła nas bardzo wysoka frekwencja, praktycznie wszystkie miejsca na grę zostały zarezerwowane. Cudownie było widzieć radość wracających na metę drużyn. To właśnie w takich momentach wiemy, że warto działać i promować bezpieczeństwo na drogach jak najszerzej – mówi Magdalena Ciszek-Kozłowska, prezeska firmy Promet Cargo, inicjatora zabawy.

Autorką gry jest rodowita słubiczanka, Katarzyna Krzemińska, publikująca w sieci jako „Katarymka - rymem w prozę”. Jej rymowanki nie raz ukazywały się także na naszych łamach. Wymyślona przez nią zabawa łączy poznawanie ciekawych rzeczy o Słubicach  z elementami wiedzy o ekologii i bezpieczeństwie.

- Na liczącej 4 km trasie gry czekało na uczestników ponad 30 zadań. Czasem trzeba było zrobić zdjęcie, czasem odszukać pomnika, ukrytej informacji, innym razem wykazać się znajomością ruchu drogowego. Ale każdy świetnie sobie poradził. A informacje zwrotne, jakie otrzymaliśmy od drużyn , świadczą o tym, że taka forma zabawy zdecydowanie przypadła im do gustu – opowiada autorka.

W dniu premiery na wszystkich uczestników czekały na mecie zestawy nagród oraz koło fortuny, w którym pytania zadawała sama szefowa Promet Cargo. Fundacja Promet Kids zadbała o animacje dla dzieci, a gmina Słubice ufundowała ciepłe napoje i posiłek regeneracyjny dla każdego uczestnika.

- Bardzo miłe jest, kiedy możemy połączyć siły – gmina, prywatna firma oraz fundacja – i wspólnie zrobić coś dobrego i ciekawego dla mieszkańców. Grajcie w grę, poznawajcie swoje miasto i bądźcie dumni z miejsca, w którym mieszkacie – zachęca burmistrz Słubice Mariusz Olejniczak.

Swoich sił w tej zabawie może spróbować każdy.  Gra w formie drukowanej będzie dostępna w Urzędzie Miejskim w Słubicach, w Rodzinnym Centrum Rozrywki Uśmiechnięta Planeta w Kunowicach oraz do samodzielnego wydrukowania na stronie www.prometcargo.com.

- Zatem – w grę chętnie grajcie – piękno Słubic odkrywajcie – zachęca K. Krzemińska.

Na premierze gry był także nasz reporter. Zapraszamy na fotorelację.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.