Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
dzielnicowy roku

Aspirant Rafał Pomocka z posterunku policji w Cybince został Dzielnicowym Roku 2023 w woj. lubuskim. To coroczny konkurs, w którym rywalizują policjanci pierwszego kontaktu, czyli właśnie dzielnicowi.

Kim są dzielnicowi? - Zajmują się tak zwanymi „ludzkimi sprawami” i problemami mieszkańców swojego rewiru. Często pełnią rolę mediatora w różnego rodzaju konfliktach społecznych, dlatego muszą posiadać wiedzę w każdej dziedzinie – tłumaczy aspirant Maciej Sławek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., która organizowała wydarzenie.

To właśnie sprawdzenie tej wiedzy było głównym elementem konkursu. - W egzaminacyjnych symulacjach znalazło się wiele zagadnień dotyczących komunikacji werbalnej i pozawerbalnej, tworzenia atmosfery życzliwości i pomocy, radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych czy wskazywania optymalnych rozwiązań – tłumaczy Sławek.

Test, z którym mierzyli się dzielnicowi, zawierał pytania dotyczące m.in. profilaktyki społecznej, zapobiegania przemocy w rodzinie, rozwiązywania sytuacji konfliktowych, funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa czy przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej i demoralizacji nieletnich.

Najlepiej z tymi wyzwaniami poradził sobie aspirant Rafał Pomocka z posterunku w Cybince, który podlega Komendzie Powiatowej Policji w Słubicach. Drugie miejsce zdobyła sierżant Klaudia Wawer z jednostki w Gorzowie Wlkp., a trzecie miejsce przypadło młodszemu aspirantowi Filipowi Pendrakowi ze Świebodzina. Najlepszym kierownikiem rewiru dzielnicowych okazał się aspirant sztabowy Arkadiusz Goszczyński z zielonogórskiej komendy.

Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc oraz najlepszy kierownik będą reprezentować lubuską policję na finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Szkole Policji w Katowicach w październiku.

Poniżej galeria zdjęć z lubuskiego konkursu.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.