Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Samoczynne urządzenia gaśnicze

 Każda firma powinna dbać o bezpieczeństwo pracowników. Jednocześnie zobligowana jest prawnie do zapewnienia odpowiedniej ochrony przeciwpożarowej. Na pewno dobrym wyborem są samoczynne urządzenia gaśnicze, na temat których warto dowiedzieć się więcej.

Samoczynne urządzenia gaśnicze - co warto wiedzieć?

Niezależnie czy prowadzicie małą, czy dużą firmę, musicie wprowadzić właściwe zabezpieczenia przeciwpożarowe. Jednak nie zawsze wystarczy wyposażyć firmę w gaśnice, które są małe. Bardzo dobrze sprawdzą się samoczynne urządzenia gaśnicze, które jeszcze bardziej zwiększają poziom bezpieczeństwa i pozwalają na szybkie stłumienie źródła ognia. Samoczynne urządzenia gaśnicze powinny być stosowane szczególnie w pomieszczeniach zamkniętych. Doskonale sprawdzą się w miejscach, gdzie nie występuje stała obsługa. Można umieścić je w rozdzielni elektrycznej czy na magazynie. Samoczynne urządzenie gaśnicze SUG wyposażone jest w zawór ampułkowy. Gdy dochodzi do przekroczenia krytycznej temperatury, pęka on, a następnie uruchamia gaszenie proszkiem. Samoczynne urządzenie gaśnicze SUG bardzo dobrze gasi proszkiem nie tylko ciała stałe, ale też gazy czy różnego rodzaju ciecze palne. Temperatura uruchomienia najczęściej wynosi 68 stopni. Warto jeszcze wiedzieć, że SUG jest urządzeniem niezwykle prostym, a przy tym efektywnym. Nie wymaga wykorzystania czynnika ludzkiego, a więc uruchamia się w momencie wystąpienia temperatury krytycznej. Dzięki temu pożar może być opanowany niezwykle szybko, gdy jeszcze nie występują straty materialne. 

Samoczynne urządzenie gaśnicze - efektywność pracy nawet w trudnych warunkach 

Samoczynne urządzenie gaśnicze może posiadać różną pojemność środka gaśniczego typu proszek. Do mniejszych powierzchni wystarczy dobrać model o pojemności 4 kg. Natomiast w przypadku większych hal magazynowych analogicznie pojemność powinna być znacznie większa - przydatne mogą okazać się samoczynne urządzenia gaśnicze o pojemności 12 kg. Oczywiście trzeba wybierać urządzenia certyfikowane, które spełniają najbardziej restrykcyjne normy jakościowe. 

Takie znajdziecie w ofercie na stronie: https://sklep-ppoz.pl/pl/c/Samoczynne-urzadzenia-gasnicze/1018. Czysty środek gaśniczy uruchamia się nawet w 10 sekund. Nie powoduje przy tym powstawania osadów ani zabrudzeń. Cechuje go ponadto niska toksyczność.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.