Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
remontu szkół

Co słychać w słubickich szkołach? Jak co roku w czasie przerwy od zajęć dydaktycznych trwają porządki, remonty i modernizacje. Gmina Słubice poinformowała jakie konkretnie inwestycje są realizowane w te wakacje.

W Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach trwa gruntowny remont korytarzy na parterze i klatek schodowych prowadzących na wyższe piętro, które zostało wyremontowane już wcześniej. Wymienione zostały wszystkie drzwi do sal lekcyjnych i innych pomieszczeń. Na ścianach została położona specjalna struktura zabezpieczające przed niszczeniem. Malowane są ściany i sufity. Niektóre pomieszczenia są już gotowe i trwa ich sprzątanie.

Na remont korytarzy szkoła dostała z budżetu gminy 220 tys. zł. Oprócz tego w placówce wymieniono termostaty, na co gmina przekazała 31 tys. zł, a kolejne 11 tys. zł wydatkowano na udrożnienie pionu kanalizacyjnego i kominów wentylacyjnych w kuchni.

Do przedszkola Krasnal Hałabała w Słubicach trafiło 155 tys. zł na budowę ogrodzenia, a 60 tys. zł na modernizację części magazynowej kuchni.

Z kolei w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach zmodernizowano dach i instalację wodną, co kosztowało 130 tys. zł a 28 tys. zł pójdzie na zakup zestawu do integracji sensorycznej. Takie zestawy dostaną też inne podstawówki: SP 2 (za 39 tys. zł), szkoła w Golicach (60 tys. zł) i szkoła w Kunowicach (12 tys. zł)

Szkoły realizują też prace remontowe we własnym zakresie. W Szkole Podstawowej nr 2 w Słubicach wymieniono drzwi za kwotę 22 tys. zł. Przeprowadzono też drobniejsze remonty jak malowanie sal czy naprawę podłogi. Za 4,5 tys. zł zakupiono (i już zamontowano) betonowy stół do tenisa stołowego.

Poniżej zdjęcia udostępnione przez gminę Słubice.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.