Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Cmentarz w Słubicach

Do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie oszust i nieprawidłowości, do jakich dochodziło w jednym z zakładów pogrzebowych, który działał na cmentarzu komunalnym w Słubicach. Śledczy postawili oskarżonym łącznie 1100 zarzutów.

Sprawa ujrzała światło dzienne w czerwcu 2022 roku, gdy policja poinformowała o pierwszych efektach trwającego ponad rok śledztwa w sprawie pobierania nienależnych opłat od rodzin osób zmarłych oraz nieprawidłowego przechowywania zwłok. Agnieszka Kaczmarek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, tłumaczyła wtedy, że sprawa ma charakter rozwojowy. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W trakcie prowadzonego postępowania śledczy przesłuchali wielu świadków i zebrali dokumentację związaną z organizacją pogrzebów. - Ich analiza oraz inne czynności potwierdziły mechanizm działania zakładu. Zatrzymano dwie osoby: kierownika i właściciela zakładu – opowiada A. Kaczmarek.

23 lutego policja poinformowała o finale prowadzonych działań. - Słubiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słubicach skierowali do sądu akt oskarżenia, dotyczący sprawy pobierania przez zakład pogrzebowy nieuzasadnionych opłat za organizację pogrzebów i nieprawidłowości związanych z przechowywaniem zwłok – przekazała naszej redakcji A. Kaczmarek.

Oskarżone osoby usłyszały łącznie 1100 zarzutów karnych. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. To jednak nie wszystko.

Wobec oskarżonych zastosowaliśmy środki majątkowe w postaci zabezpieczenia miliona złotych na poczet przyszłych kar, w szczególności grzywny oraz obowiązku naprawienia szkody na rzecz osób pokrzywdzonych – podsumowuje rzeczniczka.

Jaki będzie wyrok sądu? Kiedy go poznamy? Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.