Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Skrzydła dla mamy

Na początku września pisaliśmy o projekcie „Skrzydła dla mamy” organizowanym przez fundację Promet Kids. Spotkania dla młodych mam niedawno się rozpoczęły. Ale chętne panie wciąż mogą dołączyć.

Przypomnijmy, projekt przeznaczony jest dla młodych mam, które chcą wrócić na rynek pracy i skutecznie połączyć pracę z macierzyństwem. Pierwsze dwa spotkania już się odbyły – z psychologiem oraz doradcą zawodowym.

Na tym ostatnim spotkaniu młodym mamom doradzała Agnieszka Zwierzchaczewska. - Rozmawialiśmy z mamami o tym, jakie są ich mocne strony, ale także jakie mają cele i marzenia. Szukaliśmy swoich talentów, atutów i predyspozycji oraz dowiadywaliśmy się, jak umieć je zaprezentować pracodawcy – opowiada Agata Ilcewicz-Kryger z fundacji.

W międzyczasie, gdy mamy się szkoliły, ich pociechy bawiły się pod okiem animatorek z Uśmiechniętej Planety.

Przed uczestniczkami jeszcze cztery spotkania, m.in. z prawnikiem, księgowym. Będzie mowa o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej i tej nierejestrowanej, kodeksie pracy, prawom przysługującym młodym matkom, czy wreszcie o rodzajach kursów zawodowych, jakie mogą podjąć.

Każde spotkanie trwa około pięciu godzin. Toczone jest w przyjaznej i swobodnej atmosferze, przy kawie i poczęstunku. Udział jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu z Fundacji BGK. 

- Jeśli jesteś mamą, która nie pracuje i wychowuje dziecko, to wciąż możesz dołączyć do grupy i rozwinąć skrzydła. Zapraszamy kobiety z gmin: Słubice, Rzepin, Ośno, Cybinka – zachęca A. Ilcewicz-Kryger.

Więcej o projekcie przeczytasz na stronie: promet-kids.pl/skrzydla-dla-mamy.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.