Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

9 października, na terenie piknikowym Rodzinnego Centrum Rozrywki Uśmiechnięta Planeta w Kunowicach, odbędzie się piknik integracyjny pod hasłem: „Jestem, więc czuję”. Zobaczcie, jakie atrakcje przygotowali dla was organizatorzy.

Data nie jest przypadkowa, gdyż 10 października przypada Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego. – Na naszym pikniku na pewno nie zabraknie ciepła, uśmiechu oraz wielu pozytywnych emocji – zapowiada Agata Ilcewicz-Kryger, pomysłodawczyni wydarzenia.

Zabawa rozpocznie się o godzinie 13:00 i potrwa do 16:00. Najmłodsi będą mogli skorzystać z zabawy pod okiem animatorów. Będą konkursy, malowanie buziek, napoje i ciepła grochówka.

Piknik przewiduje także atrakcje dla rodziców – opiekunowie będą uczyć się technik relaksacyjnych pod okiem instruktorki jogi Natalii Krystkowiak, która podpowie jak radzić sobie z trudnymi emocjami.

Z programem artystycznym wystąpią podopieczni przedszkola działającego przy fundacji Promet Kids. Uczestnicy pikniku będą mogli również obejrzeć wystawę prac konkursowych w ramach projektu pt. „Mam eMOCje”. Prace wykonane zostały przez dzieci ze szkół z terenu gminy Słubice.

Warto w tym miejscu napisać parę słów o samym projekcie. „Mam eMOCje, czyli o sile zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży” jest realizowany od kwietnia tego roku na terenie i przy wsparciu gminy Słubice. W ramach kampanii wolontariusze Fundacji Promet Kids przeprowadzali zajęcia na temat zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 7-13 lat.

- Przygotowywany piknik będzie podsumowaniem i zwieńczeniem wielu miesięcy pracy nad uświadamianiem w tej kwestii – dodaje A. Ilcewicz-Kryger.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.