Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Podświetlenie mostu

Jak już informowaliśmy wcześniej, władze Słubic i Frankfurtu zaplanowały wspólną uroczystość z okazji uruchomienia podświetlenia mostu granicznego na Odrze. Z tej okazji na mieszkańców czeka sporo atrakcji, m.in. występ Sary Egwu-James.

Wydarzenie odbędzie się 2 listopada. Już od godziny 18:00 zostaną podświetlone wybrane budynki na nadodrzańskich promenadach. O oprawę muzyczną zadba kolektyw muzyczny Between_us, a po stronie niemieckiej wystąpi Sara Egwu-James.

Dla gości przygotowano solidne zaplecze gastronomiczne. Na promenadzie nad Odrą, w tawernie Athos, restauracji Kartoffelhaus oraz na licznych straganach będzie można kupić grzane wino, poncz i przekąski.

Część oficjalna rozpocznie się o 19:30 na przygotowanej scenie. Głos zabiorą włodarze obu miast - René Wilke i Mariusz Olejniczak - oraz Guido Beermann, Minister Infrastruktury i Planowania Regionalnego Brandenburgii.

„Odpalenie” podświetlenia zaplanowano równo o godz. 20:00. Z okazji inauguracji przygotowano także pokazy świetlne. Cała impreza potrwa do godz. 22.00

Przypomnijmy, podświetlenie mostu to część unijnego projektu, który realizują wspólnie oba miasta. W ramach przedsięwzięcia, nasi sąsiedzi przygotowali podświetlenie (a wcześniej odnowili Dom Bolfrasa), natomiast Słubice budują wieżę widokową w parku obok Sosiru.

Począwszy od 2 listopada podświetlenie mostu będzie działać na stałe. Zgodnie z deklaracją władz obu miast, ma być włączane codziennie wieczorem i wczesnym rankiem z kilkugodzinną przerwą w nocy.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.