Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Podpisanie umowy

Wracamy do tematu budowy dróg w Drzecinie, o których informowaliśmy przed wakacjami. 20 października gmina Słubice podpisała umowę z firmą Eurokop Invest, które zajmie się realizacją dwóch ważnych dla mieszkańców inwestycji.

Pierwsza z dróg prowadzi od budowanego w Drzecinie wału przeciwpowodziowego do terenów rolnych. - Zostanie ona wzmocniona kruszywem, dzięki czemu rolnikom będzie łatwiej dojechać do pól – czytamy na stronie gminy.

Koszt inwestycji wynosi 329 tys. zł, ale tylko nieco ponad połowa pieniędzy pochodzi z budżetu gminy. Nasz samorząd uzyskał na ten cel dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w kwocie 144 tys. zł.

Druga z dróg w Drzecinie także będzie modernizowana dzięki dotacji, tym razem z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, a konkretnie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Chodzi o drogę od świetlicy wiejskiej w kierunku rancza. - Na odcinku 1,2 km powstanie 5-metrowej szerokości asfaltowa droga na podbudowie tłucznia – informuje gmina.

W tym wypadku koszt inwestycji to 690 tys. zł, z czego ponad 200 tys. zł to właśnie wspomniana dotacja.

Przetarg na budowę obu dróg wygrała spółka Eurokop-Invest. 20 października w Urzędzie Miejskim w Słubicach doszło do podpisania umowy, na której podpisy złożyli burmistrz Mariusz Olejniczak oraz prezes firmy Mariusz Prażanowski.

Prace mają potrwać 2 miesiące.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.