Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Podświetlenie mostu

Wracamy do tematu podświetlenia mostu łączącego Słubice i Frankfurt. Znamy termin, kiedy odbędzie się finalne uruchomienie niebiesko-zielonej iluminacji w kolorze wspólnej marki obu miast. Wydarzeniu będzie towarzyszyć oficjalna uroczystość. 

„Odpalenie” podświetlenia zaplanowano 2 listopada o godz. 20:00, ale włodarze Słubic i Frankfurtu - Mariusz Olejniczak i Rene Wilke – zapraszają wszystkich mieszkańców na most już pół godziny wcześniej. Gościem specjalnym wydarzenia będzie m.in. Guido Beermann, minister ds. infrastruktury i planowania przestrzennego Brandenburgii.

Włączeniu iluminacji będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje. Po niemieckiej stronie, zostanie podświetlonych 10 budynków, a po polskiej stronie odbędzie się spektakl światła. Ponadto na promenadzie nadodrzańskiej u naszych sąsiadów staną kramy z winem i jedzeniem, będzie można też posłuchać muzyki na żywo.

- Wszystkie te atrakcje będzie można podziwiać z tarasu widokowego, który udostępni Collegium Polonicum – informuje Beata Bielecka, rzecznik prasowy gminy Słubice.

Jak zapowiada rzeczniczka, od tego dnia podświetlenie mostu będzie już działać na stałe. – Ma być włączane codziennie wieczorem i wczesnym rankiem – informuje B. Bielecka.

Przypomnijmy, podświetlenie mostu to część unijnego projektu, który realizują wspólnie oba miasta. W ramach przedsięwzięcia, nasi sąsiedzi przygotowali podświetlenie (a wcześniej odnowili Dom Bolfrasa), natomiast Słubice budują wieżę widokową w parku obok Sosiru.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.