Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Drzecin

Dobra wiadomość dla mieszkańców Drzecina. Gmina Słubice poinformowała, że zostaną zmodernizowane kolejne odcinki dwóch lokalnych dróg na terenie miejscowości. Trwają też przymiarki do stworzenia ścieżki rowerowej łączącej Drzecin i Kunowice.

Pierwszy z planowanych remontów dotyczy tzw. dolnej drogi na ranczo (skręt z drogi krajowej nr 31 na wysokości krzyża). Na niej jest już częściowo położony asfalt, ale większość wyłożona jest starymi, betonowymi płytami. Nowa nawierzchnia pojawi się na kolejnym odcinku. Modernizacja jest częścią szerszej inwestycji drogowej na terenie gminy, o której pisaliśmy kilka dni tematu (ZOBACZ). Wartość całego zlecenia wynosi 1,1 mln zł.

Kolejną drogą, która zostanie zmodernizowana, jest górna droga prowadząca w stronę rancza, ta przy której znajduje się m.in. świetlica wiejska. - Na 1,2 km odcinku powstanie asfaltowa droga na podbudowie tłuczniowej – poinformowała Beata Bielecka, rzecznik prasowy gminy Słubice. Modernizacja tej drogi jest możliwa dzięki dotacji z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Słubice otrzymały na ten cel 50% wartości inwestycji, czyli 255 tys. zł. Reszta środków będzie pochodzić z budżetu gminy.

Z zapowiedzi remontów ucieszyli się mieszkańcy Drzecina, którzy od dawna borykają się z utrudnionym dojazdem do swoich posesji. - Takie inwestycje są bardzo potrzebne w naszej wsi – powiedziała naszej redakcji Ilona Nowaczewska z rady sołeckiej Drzecina.

To jednak nie koniec dobrych wieści, bo niewykluczone, że już niebawem powstanie także ścieżka rowerowa łącząca Kunowice i Drzecin. Wniosek do budżetu w tej sprawie złożyła właśnie I. Nowaczewska. – Wielu mieszkańcom obu wsi bardzo na tym zależało. Był to również priorytet władz. Wiem, że w urzędzie trwają działania w tym kierunku. Już nie możemy się doczekać – przekazała nasza rozmówczyni.

Poniżej zdjęcia przedstawiające fragmenty opisywanych dróg.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.