Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ul. Jeziorna

Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy informację od jednego z czytelników, że po ul. Jeziornej w Kunowicach kręcą się podejrzane, małoletnie osoby. Próbowały wedrzeć się na teren posesji. Interweniowała policja.

Mieszkańców Kunowic ostrzegliśmy podając informację na naszym profilu na Facebooku. Jeden z właścicieli posesji udostępnił w internecie film z przydomowego monitoringu, na którym widać nieletnią osobę, próbującą sforsować ogrodzenie (nagranie poniżej).

Pod naszym postem odezwały się inne osoby, które potwierdziły, że do ich domostw próbowały dostać się dzieci obcej narodowości, które nie mówiły po polsku. - Prosiły najpierw o szklankę wody, później o butelkę, mówiły po angielsku. Na szczęście był dorosły w domu, bo drzwi otworzyła nastoletnia córka – napisała Dorota.

- Przyszli do mnie i chcieli smartfona naładować. Dałem powerbank do dyspozycji, ale wezwałem policję. Mówili trochę po angielsku i dobrze po niemiecku. Byli niby z Berlina – dodał Jerzy.

Policja potwierdziła, że faktycznie przyjęła zgłoszenie i patrol przyjechał do Kunowic. - Dzieci zostały zabrane na komendę, a następnie przekazane stronie niemieckiej. Na tym cała sprawa się zakończyła - poinformowała naszą redakcją Magdalena Jankowska ze słubickiej policji.

To nie pierwszy tego typu przypadek w ostatnim czasie. Policja apeluje, aby uważać na mienie zostawiane w okolicy domostw czy podwórek i pamiętać o jego właściwym zabezpieczeniu.

Jeśli widzimy, że wokół naszej lub sąsiedniej posesji kręcą się obce osoby, najlepiej jak najszybciej wezwać policję. Można dzwonić bezpośrednio do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Słubicach - tel. +48 47 7923 211.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.