Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kuchnia

Kuchnia jest miejscem, gdzie wbrew pozorom spędza się znaczącą ilość czasu. Dlatego warto zadbać, aby przestrzeń była nie tylko w pełni funkcjonalna, ale i współgrała z poczuciem estetyki. W jaki sposób zagospodarować pustą ścianę w kuchni? Dobrym rozwiązaniem są nowoczesne kafelki lub płytki do kuchni, dzięki którym możliwe stają się niebanalne aranżacje wnętrza.

Płytki do kuchni, jako element dekoracyjny

Przygotowując posiłki dla siebie, gości, czy reszty domowników, czas spędzony w ścianach kuchni wydłuża się. Warto, aby przestrzeń była estetyczna i zgodna ze swoim przeznaczeniem. Doskonałym rozwiązaniem w przypadku aranżacji ścian kuchennych są wytrzymałe i niezawodne płytki kuchenne.

Ceramiczne płytki ścienne dają niezwykle szerokie możliwości aranżacyjne, dlatego na rynku producenci oferują mnogość kolorów, wzorów, rozmiarów, a nawet kształtów. Daje to szansę na wybranie ciekawego wykończenia kuchni. Decydując się na montaż płytek kuchennych warto prześledzić obowiązujące trendy i zadbać o walory wizualne. Oprócz tego płytki kuchenne stanowią doskonałe zabezpieczenie podłoża przed wodą i nadmierną wilgocią, która bardzo często unosi się w kuchni w trakcie gotowania. Specyfikacją płytek kuchennych jest to, że są nienasiąkliwe, co oznacza, że nie przepuszczają wilgoci w głąb ścian. Taki zabieg skutecznie zapobiega rozwijaniu się grzybów i pleśni w mieszkaniu, jak również pozwala cieszyć się czystym i zdrowym otoczeniem.

Płytki do kuchni wyróżniają się ogromną odpornością na wilgoć i zabrudzenie, dlatego stanowią doskonałe rozwiązanie dekoracyjne - potwierdza specjalista ds. kontroli i jakości z firmy Cersanit.

Obecnie jednym z najmocniejszych trendów jest beton. Betonowe płytki kuchenne sprawdzą się doskonale w nowoczesnej aranżacji pomieszczenia. Warto się na nie zdecydować, ponieważ dzięki nim możliwe jest uzyskanie ciekawego efektu, który z pewnością zostanie doceniony przez domowników, jak i gości.

Dekory, czyli dekoracyjne kafelki kuchenne.

Dekory, czyli ceramiczne kafelki dekoracyjne stanowią doskonałe uzupełnienie monochromatycznych aranżacji wnętrz. Dzięki nim kuchnia stanie się bardziej ożywiona. W przypadku płytek dekoracyjnych do kuchni, najczęściej są one zdobione motywami związanymi z szeroko rozumianymi kulinariami. Oprócz walorów czysto estetycznych, mogą stanowić źródło inspiracji i motywacji do eksperymentowania w kuchni. Różnego rodzaju dekory i mozaiki można swobodnie łączyć z klasycznymi płytkami kuchennymi. Cała aranżacja zależy wyłącznie od preferencji i gustu urządzającego. Jedynym ograniczeniem jest tu wyobraźnia.

Dekoracyjne  płytki kuchenne są podobnie jak zwykłe bardzo odporne na działanie wilgoci, dlatego wraz z resztą glazury będą tworzyć szczelne wykończenie pomieszczenia.

Wykończenie za pomocą listw.

W czasie planowania aranżacji pustej kuchennej ściany, warto również pomyśleć o jej wykończeniu. Listwy stanowią specjalny rodzaj płytek ściennych, które charakteryzują się podłużnym kształtem. Zazwyczaj montuje się je bezpośrednio przy podłodze lub innego rodzaju posadzkach, lub na górnych zakończeniach ściany. Płytki kuchenne w postaci listew pozwalają stworzyć bardzo funkcjonalną i co ważne spójną dekorację kuchennego otoczenia. 

Pusta ściana w kuchni nie jest problemem, a wyjściem do puszczenia wodzy wyobraźni. Jest to przestrzeń, którą można dowolnie zaaranżować według własnych upodobań i oczekiwań, tworząc przytulne i funkcjonalne pomieszczenie. Kuchnia nie musi być nudna. Kuchnia to serce każdego domu. Warto, aby tętniła życiem.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.