Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ogród św. Franciszka

Nowe zielone miejsce na mapie Słubic, czyli Ogród św. Franciszka, powstają przy Katolickim Centrum Studenckim. Nie odbędzie się jednak planowane na 2 maja uroczyste otwarcie. Powody wyjaśnia ks. Rafał Mocny.

Wg założeń pomysłodawców, ogród ma być być zieloną oazą w centrum miasta, zachęcać do odpoczynku i zadumy. Więcej o idei tego miejsca pisaliśmy TUTAJ.

Miejsce to powstaje dzięki wsparciu gminy Słubice jako inicjatywa lokalna. Z pomysłem stworzenia ogrodu ze ścieżką ekologiczną zlokalizowanym przy Katolickim Centrum Studenckim zwróciła się do gminy Fundacja Edueko. Gmina wsparła zadanie kwotą 7,5 tys. zł, jest to połowa jego wartości.

Otwarcie ogrodu zaplanowano na 2 maja. W programie uroczystości znalazły się m.in. debata na temat ekologii, modlitwa ekumeniczna w ogrodzie i koncert Pawła Orkisza. Niestety, całe przedsięwzięcie zostało odwołane.

Co jest powodem? - Niestety, nie będziemy w stanie zagwarantować właściwego zabezpieczenia uczestników i reżimu sanitarnego, dlatego zdecydowaliśmy się odwołać otwarcie. Nie chcielibyśmy narażać mieszkańców na niebezpieczeństwo - wyjaśnia ks. Rafał Mocny z KCS.

Nie oznacza to jednak rezygnacji z samego pomysłu otwarcia. Jeśli pozwolą na to aktualne obostrzenia, to ksiądz ma nadzieję zorganizować wydarzenie jeszcze przed wakacjami.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.