Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Granica Słubice

Premier Brandenburgii Dietmar Woidke zapowiedział zmiany w rozporządzeniu o kwarantannie granicznej. Wg jego słów osoby zaszczepione wjeżdżające na teren Brandenburgii nie musiałby wykonywać testu ani być poddane kwarantannie.

Informację o planowanych zmianach przekazało nam dzisiaj Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji. Wg zapowiedzi premiera, osoby zaszczepione będą traktowane jakby posiadały negatywny wynik testu na COVID-19.

- Dla osób przekraczających granicę Polski z Brandenburgią, np. pracowników transgranicznych, będzie to oznaczać, że posiadając pełne szczepienie, po upływie 14 dni od ostatniego szczepienia, nie będą musiały już wykonywać i przedstawiać negatywnego wyniku testu na COVID-19 i nie będą odbywać kwarantanny – wyjaśnia Marcin Krzymuski z centrum.

Po zmianach brandenburskie regulacje graniczne będą w tym zakresie kompatybilne z polskimi przepisami. Te, od końca marca 2021 roku, przewidują zwolnienie z kwarantanny granicznej i z testów dla osób, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej.

O dalszych szczegółach poinformujemy po publikacji zmian w rozporządzeniu, co ma nastąpić jeszcze w tym tygodniu.

Źródło: informacja prasowa premiera Brandenburgii z 26 kwietnia 2021.

---

AKTUALIZACJA

Nowe rozporządzenie jednak nie zdecydowało o zniesieniu obowiązku testowania. Nadal będzie konieczne wykonanie testu na COVID-19, pomimo wykonanego szczepienia. Wraca mały ruch graniczny. Szczegóły przeczytacie TUTAJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.