Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Policja

Pracowitą Wielkanoc mieli słubiccy policjanci. Kontrolowali nie tylko bezpieczeństwo na drogach, ale także czy przestrzegany jest reżim sanitarny. Bilans ich działań to 37 mandatów, 5 zatrzymanych praw jazdy, 3 pouczenia i 1 wniosek do sądu.

Sprawdzali pieszych i kierowców

„Wielkanoc 2021” – pod tą nazwą policyjne działania trwały od 2 do 4 kwietnia. W tym czasie, na drogach i w miejscach szczególnego natężenia ruchu, pojawiła się zwiększona liczba patroli, a mundurowi skrupulatniej niż zwykle sprawdzali pieszych i kierowców.

- Funkcjonariusze czuwali nad płynnością ruchu, zwracali uwagę na stan trzeźwości kierowców, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Zwracali również uwagę, czy kierowcy korzystają z telefonów komórkowych w czasie jazdy – relacjonuje Magdalena Jankowska ze słubickiej komendy.

Bez wypadków, ale z nietrzeźwymi

Jej zdaniem świąteczny czas upłynął spokojnie i bezpiecznie. Na terenie powiatu słubickiego nie doszło do żadnego wypadku, zanotowano za to pięć kolizji.

Nie obyło się jednak bez nietrzeźwych kierowców. Policjanci złapali ich aż sześciu. - Rekordzista miał prawie dwa promile alkoholu i kierował posiadając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów – opowiada M. Jankowska.

Wszyscy odpowiedzą przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny przewiduje za to karę do dwóch lat więzienia.

Ile mandatów i pouczeń?

Jeśli chodzi o liczbę mandatów, to policjanci nałożyli ich łącznie 37. Zdecydowana większość na kierujących pojazdami, ale dwa przypadły w udziale pieszym. Ponadto policjanci udzielili trzech pouczeń i skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu.

- Funkcjonariusze zatrzymali również trzy dowody rejestracyjne oraz pięć uprawnień do kierowania pojazdami – dodaje rzeczniczka.

Kontrole również sanitarne

Ale kontrole na drogach to nie wszystko. Zadaniem policji była także sprawdzanie przestrzegania reżimu sanitarnego - zgodnie z obowiązującym w Polsce nakazem zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Jak na tym polu wypadali mieszkańcy powiatu słubickiego?

- Większość wykazała się dyscypliną, rozsądkiem i społeczną odpowiedzialnością wobec obostrzeń, które zostały wprowadzone, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii. Policjanci czuwali nad przestrzeganiem zasad i zdecydowanie reagowali na ich łamanie - podsumowała - M. Jankowska.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.