Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Szczepienie

Masowe szczepienia na COVID-19, które pod koniec ubiegłego roku rozpoczęły się w naszym kraju, dały początek publicznej dyskusji na temat skuteczności samych szczepionek, jak i zasadności ich stosowania. Rady Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia postanowiła zabrać głos w tej sprawie. 

Członkowie rady przygotowali pismo, w którym przedstawiają swoje stanowisko na temat szczepień. Czytam w nim, że „ogromnie ważne jest zaszczepienie się Polaków, a w szczególności osób w wieku powyżej 60 lat, jako najbardziej zagrożonych przez COVID-19”.

Rada przekonuje, że „nie należy wierzyć fałszywym opiniom na temat skutków szczepień, rozpowszechnianym w sposób nieodpowiedzialny, głównie w mediach społecznościowych”.

Rada w swoim apelu odnosi się do aktualnej sytuacji społecznej w Polsce. Podkreśla, że tylko „masowe zaszczepienie uchroni przed chorobą lub śmiercią wiele tysięcy osób, a całemu społeczeństwu pozwoli wrócić do normalnego życia”.

Treść całego apelu można przeczytać TUTAJ (plik PDF do pobrania).

Informacje o szczepieniach na terenie powiatu słubickiego znajdziecie TUTAJ.

A jakie jest wasze zdanie? Będziecie się szczepić, a może już skorzystaliście z tej możliwości? Dajcie znać w komentarzach.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.