Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Fundacja Grupy Pomagamy

Magazynek Fundacji Grupy Pomagamy to miejsce znane zarówno tym, którzy mają coś do oddania, jak i tym, którzy tego potrzebują. Mieści się na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Właśnie rozpoczął się tam remont. Oznacza to nieco zmian dla osób chcących z niego korzystać.

Do magazynku prowadzonego przez Fundację Grupy Pomagamy trafiają ubrania, zabawki, czasami wózki czy inne przedmioty, których jedni już nie potrzebują, a innym mogą się przydać. I wiele osób z niego korzysta.

Z powodu remontu, który prowadzi SOSiR, fundacja była zmuszona opuścić zajmowane pomieszczenia. Dla rzeczy, którzy znajdowały się w magazynku, znaleziono nowe, tymczasowe lokum.

Co w takim razie mają zrobić osoby, które chcą coś przekazać potrzebującym? – Można wrzucać o tym informacje na specjalną grupę facebookową, którą założyliśmy właśnie w takim celu – wyjaśnia Marta Szymańska-Ptak, wiceprezes fundacji.

A osoby, które tej pomocy potrzebują, mogą po prostu zgłosić się do fundacji jak dotychczas – również przez Facebooka i profil fundacji.

- Polecamy też skorzystanie z tzw. „Szafy przyjaciół”, którą prowadzi Ośrodek Pomocy Społecznej. Rzeczy można tam zarówno oddać, jak i pobrać – dodaje M. Szymańska-Ptak.

Na razie nie wiadomo, ile czasu magazynek będzie nieczynny. Wszystko zależy od tempa i zakresu prac budowlanych. Będziemy o tym informować.

Ważne linki:

 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.