Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Beczkowóz

Do naszej redakcji zgłosili się członkowie grupy morsów, którzy regularnie kąpią się w jeziorze Czyste Wielkie w pobliżu Ośna Lubuskiego. W trakcie jednego z ostatnich spotkań natknęli się na beczkowóz, który ich zdaniem spuszczał do jeziora podejrzaną substancję. Sprawą zajęła się policja. 

O sytuacji, która miała miejsce 11 listopada, dała nam znać jedna z kobiet z grupy (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). Z jej relacji wynika, że gdy przyjechali nad jezioro, aby zażyć kąpieli, na miejscu zastali dwa pojazdy, w tym jeden beczkowóz, który - zdaniem świadków - spuszczał do wody dziwną substancję.

- Kierowcy nie zaprzestali procederu, więc wezwaliśmy na miejsce policję, która spisała zeznania i obiecała zająć się sprawą. Szczegółów jednak nie znamy – przekazała naszej redakcji.

Nie wiadomo, co to za substancja i czy była szkodliwa. Jednak zdaniem morsów zanieczyszczenie, które pojawiło się na powierzchni wody, wyglądało to na tyle podejrzanie, że postanowili zrezygnować z kąpieli. Sam pojazd był oznaczony napisem „zbiornik do wody pitnej” i należał do firmy, która wykonuje studnie głębinowe.

Udało nam się skontaktować z właścicielem firmy, do której należy beczkowóz (dane do wiadomości redakcji). Ten twierdzi, że do jeziora nic nie było spuszczane. - Tam jest punkt poboru wody. I my ją właśnie pobieraliśmy, a nie spuszczaliśmy. Żadne niebezpieczne substancje nie trafiły do jeziora. Nie ma potrzeby robić sensacji - powiedział.

Jak było naprawdę? Prośbę o komentarz na temat zdarzenia wystosowaliśmy do policji, która była na miejscu i prowadzi czynności wyjaśniające. Czekamy na odpowiedź.

Sygnał o zdarzeniu dotarł także do Zielonych, w tym do biura posła Tomasza Aniśko. Działacze partii obiecali zająć się sprawą.

Do tematu będziemy wracać. Poniżej zdjęcia nadesłane przez świadków zdarzenia.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Redakcja Słubice24.pl 2020-11-14 15:55
Artykuł uzupełniliśmy o wypowiedź właściciela beczkowozu, z którym udało nam się w międzyczasie skontaktować.
#2 ja28rek 2020-11-16 08:28
Jak nie było nic spuszczane to co to za plama na powierzchni wody?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.