Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Policja

Końcówka października nie należała do spokojnych w policyjnych kronikach. W Rzepinie i w Słubicach doszło do dwóch, groźnie wyglądających pobić z kradzieżą, zaatakowano m.in. seniora wracającego z kościoła. Policja już zatrzymała sprawców. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Do pierwszego zdarzenia doszło 29 października w Rzepinie. Ofiara to 63-latek, który akurat wracał z kościoła. Nieznajomy poprosił go o drobne. Senior odmówił i szedł dalej do domu. Atak nastąpił po chwili.

Przewrócił i kopał po głowie

- Z pobliskiego lasu wybiegł mężczyzna, który zaatakował seniora, uderzył w twarz i kopał w głowę, kiedy ten upadł. Na koniec napastnik zabrał mu torbę foliową z zakupami, telewizyjny dekoder, portfel z pieniędzmi i telefon komórkowy – mówi Ewa Murmyło z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Starszy pan doznał obrażeń twarzy.

Policjantom udało się szybko zatrzymać podejrzanego. Był nim 34-letni mieszkaniec powiatu słubickiego. - W chwili zatrzymania od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, a przeprowadzone badanie wykazało, że ma prawie dwa promile – opowiada E. Murmyło. Policjanci odzyskali także wszystkie skradzione przedmioty.

Pobił i zniszczył samochód

Do drugiego ataku doszło 31 października w Słubicach. Co się stało? - Na jednej z ulic napadnięty został 37-latek, który kilkukrotnie był uderzany pięściami po głowie oraz kopany. Napastnik ukradł pokrzywdzonemu 250 złotych, a także uszkodził mu samochód, przecinając ostrym narzędziem cztery opony, wgniatając maskę oraz rysując drzwi – wyjaśnia E. Murmyło. Pokrzywdzony wycenił straty na ok. 4 tys. zł.

Ponownie, policjanci szybko zatrzymali sprawcę - 34-letniego mieszkańca powiatu słubickiego. Ten poinformował funkcjonariuszy, że pił alkohol i zażywał kokainę. - Podczas zatrzymania był bardzo agresywny, znieważył interweniujących funkcjonariuszy i naruszył ich nietykalność cielesną – mówi E. Murmyło.

Będą kary

Obaj napastnicy muszą liczyć się z karą. Na razie, wobec pierwszego z Rzepin zastosowano zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Z kolei agresor ze Słubic trafił do aresztu na 2 miesiące.

Jak wyjaśnia E. Murmyło, za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia, za znieważenie policjanta grozi kara więzienia do 1 roku, a za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego do lat 3. O ostatecznej wysokości kary, zadecyduje sąd.

 

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.