Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Po dzisiejszym proteście w Słubicach doszło do zatrzymania dwóch uczestników przez nieumundurowanych policjantów. Nasza redakcja otrzymała nagranie z tego zdarzenia. Dla obu mężczyzn skończyło się ono mandatami.

Jak twierdzi jeden ze świadków zdarzenia, który podesłał do nas film, policjanci nie wylegitymowali się i nie podali powodu zatrzymania. Jego zdaniem było ono nieuzasadnione i zbyt brutalne.

Przy zdarzeniu obecny był również Mariusz Dubacki, lokalny działacz i polityk, także uczestnik marszu. Twierdzi, że zatrzymanie było "niejednoznaczne", ale podkreśla, że przez cały marsz słubicka policja zachowywała się profesjonalnie. - Składam im za to wielkie podziękowania - powiedział w rozmowie z naszą redakcją.

On i posłanka Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic interweniowali w sprawie powyższego zatrzymania na słubickiej komendzie. Dwaj młodzi ludzie zostali już wypuszczeni.

Jak przekazał M. Dubacki, jeden otrzymał mandat za brak maseczki i używanie wulgaryzmów, a drugi również za brak maseczki oraz... sikanie w miejscu publicznym. - Mandaty były zasadne i zostały przyjęte - twierdzi M. Dubacki.

W swoim komentarzu na jednym z forów internetowych zaapelował do uczestników protestów. - Na przyszłość pamiętajcie, że przy legitymowaniu i zatrzymaniu wykonujemy wszystkie polecenia policji, oni są obecni na marszach dla naszego bezpieczeństwa - napisał.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy także słubicką policję.

Poniżej całe nagranie. Uwaga, zawiera treści niecenzuralne.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Bogdano 2020-10-31 16:27
Obawiam się, że mimo zapłacenia mandatu, Komendant KPP w Słubicach w najbiliższych dniach lub tygodniach skieruje do Sądu Rejonowego w Słubicach przeciwko temu panu wniosek o ukaranie w postępowaniu zwyczajnym/przyspieszonym/ bez przeprowadzenia rozprawy. Jako obwinionemu może przedstawić zarzut za wykroczenie polegające na zakłóceniu ładu i porządku publicznego oraz czynny opór wobec funkcjonariuszy policji. Nie będzie ważne, że nieumundurowany funkcjonariusz policji nie podawał swojego nazwiska i nie podał powodu legitymowania. Temu panu proponuję, aby jego adwokat miał pieczę nad całą sprawą, gdyż ten nieumundurowany policjant przed swoimi przełożonymi będzie mówił, że podał swoje nazwisko i powód legitymowania. I w dodatku poda jeszcze dane świadków, czyli swoich policyjnych kolegów.
Z treści artykułu wynika, że Mariusz Dubacki w swoim komentarzu zaapelował do uczestników protestów - " Na przyszłość pamiętajcie, że przy legitymowaniu i zatrzymaniu wykonujemy wszystkie polecenia policji, oni są obecni na marszach dla naszego bezpieczeństwa". Szkoda, że Mariusz Dubacki nie zaapelował do Komendanta KPP, by ten przypomniał swoim nieumundurowanym policjantom, by postępowali zgodnie z prawem, czyli podczas legitymowania/interwencji podawali swój stopień służbowy, nazwisko i powód legitymowania/interwencji.
#2 Bilbe2 2020-10-31 20:19
Wreszcie zdecydowane działanie Policji. Zatrzymanie agresywnego mężczyzny. Dziwne, że nie została również zatrzymana ta młoda kobieta nagrywająca to zdarzenie. Ona oraz kolega zatrzymanego to całkowita patologia. Nawet nie umieli mówić po polsku.
Przeklinania i jakiś bełkot. Dostarczyła jednak cenny materiał dowodowy z zajścia dla prokuratury. Używanie wulgarnych słów jest karalne.
Skuteczna taktyka służb prewencyjnych polegająca na użyciu wielu policjantów ubranych po cywilnemu. Funkcjonariusze tacy wyposażeni są w policyjne pałki i inny sprzęt do przeciwdziałania zamieszkom. Skuteczność ich działań w tłumieniu wrogich ataków w zarodku jest bardzo wysoka. Wprowadzani są celowo do tłumu protestujących, aby w sytuacji realnego wzrostu zagrożenia mogli jak najszybciej zareagować.
Ponieważ są operacyjnymi funkcjonariuszami na służbie - bezpośrednio identyfikują prowodyrów i podżegaczy. Raporty ich stanowić będą bogate uzupełnienie materiałów dochodowych prokuratury.
Wreszcie Prokurator generalny Zbigniew Ziobro wydał jednoznacznie brzmiące zalecenia stwierdzające, że prokuratorzy w Polsce organizatorów nielegalnych zgromadzeń mają traktować jak przestępców.

Za łamanie rządowych rozporządzeń skutkującym narażaniem innych obywateli na utratę życia lub zdrowia grozi wyroki do ośmiu lat więzienia .
Działania te powinny przyhamować zapał lokalnych watażków do dalszego podjudzania ludzi.
#3 roberto1986 2020-10-31 23:56
Brawo. Powinni zawinąć cała beszczelną ekipę. Panią co nagrywała i cwaniaka krzyczącego na koniec. Naoglądaja się głupot w necie i później cwaniakują. Jeżeli policja miała by prawo użyć "pały" i konkretnie przypierd.... to kozak co krzyczał stulił by ogon i uciekł do domu. Brawo jeszcze raz, ukarać i to konkretnie to następnym razem się zastanowi
#4 Dr. Sommer 2020-11-01 10:32
Tacy to niech lepiej robią aborcje, bo wyjdzie to co ciągle wołają.
#5 misuszatek 2020-11-01 11:22
Tych dwóch to typowe nieudaczniki które piją po nocach co wekeend i zakłócają spokój na osiedlach. Ich zachowanie to ewidentna patologia. Zostawmy ich już dla sądów, są ważniejsze problemy, np dużo rodzin ma chore dzieci i nie mogą dostać się do lekaża. A tym dwóm panom już dziękujemy.
#6 Waldemar SL 2020-11-02 09:21
Małe dzieci na tym proteście powinny nosić transparenty z treścią "Dziękuję Ci mamo, że mnie nie wyskrobałaś" :lol: :lol: :lol:
#7 dove2020 2020-11-03 07:46
Co oni kolege ciapaka mieli?
Wygladal jak mamed khalidov xd amas?hamas?
Malik montana słubicki czy co? :D

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.