Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Słubicki „Łańcuch Światła” organizuje dziś protest na pl. Bohaterów pod hasłem „Pogrzeb praw kobiet”. To odpowiedź na wczorajsze orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Organizatorzy zachęcają, aby przyjść i zapalić znicz.

Trybunał uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dotyczące tzw. aborcji eugenicznej, przeprowadzanej w przypadku podejrzenia choroby dziecka lub jego upośledzenia. W odpowiedzi na to w wielu miastach odbyły się manifestacje, protesty środowisk kobiecych.

Podobne wydarzenie będzie także w Słubicach. Organizuje je inicjatywa Łańcuch Światła (która w 2018 r. organizowała protesty pod sądem przeciwko zmianom w sądownictwie). Swój udział zapowiedzieli m.in. lewicowi aktywiści Natalia Żwirek i Bernard Łysiak.

- Wydarzenia z ostatnich dni pokazały, że bez licznych protestów i manifestacji nie jesteśmy w stanie stawić́ czoła opresyjnej władzy. 22 października ofiarą stały się̨ kobiety, więc musimy działać́! Siedzeniem na kanapie i patrzeniem w telewizor niczym nie pomożemy – czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

Protest odbędzie się 23 października o godz. 19 na placu Bohaterów (obok biura Prawa i Sprawiedliwości). Na miejscu mają zostać zapalone symboliczne znicze.

Organizatorzy przypominają o zachowaniu bezpiecznej odległości i zakrywaniu ust i nosa.

Bieżące informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie:
www.facebook.com/events/830500127494257

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.