Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Lontex

Sezon jesienno-zimowy to czas, kiedy szybciej zapada zmrok, a zjawiska atmosferyczne znacząco ograniczają widoczność na drodze. Jest to okres, w którym szczególnie powinniśmy zadbać o stan oświetlenia w pojazdach. 

Według raportu rocznego Policji z 2019 roku braki w oświetleniu to jeden z najczęściej występujących przyczyn wypadków z powodu niesprawności technicznej pojazdu1. W nocy, na drogach nieoświetlonych, w co czwartym wypadku zginął człowiek, dlatego niezwykle ważnym aspektem jest uświadomienie sobie, jak duży i realny wpływ na bezpieczeństwo innych ma poprawne działanie świateł.

Już w ten weekend rusza kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". W wybranych stacjach kontroli pojazdów na ternie całego kraju będzie można  sprawdzić stan i ustawienie świateł samochodów.  Kampania prowadzona będzie przez trzy soboty - 24 października, 7 oraz 21 listopada.  Do akcji dołączyła również słubicka stacja kontroli pojazdów LONTEX, znajdująca się przy ul. Transportowej 8, na której nieodpłatnie można przebadać oświetlenie pojazdu. Wykwalifikowani diagności sprawdzą czy obecny stan świateł w pojazdach jest gotowy na niesprzyjające warunki na drodze.

 Lontex

OSKP LONTEX zaprasza również do odbycia przeglądu technicznego, a przy tym skorzystania z obecnej akcji promocyjnej "Odbierz upominek za przegląd pojazdu!", gdzie do każdego wykonanego badania Klient otrzymuje zestaw prezentów. OSKP LONTEX w Słubicach zaprasza na wizyty od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-22:00 natomiast w soboty od 7:00 do 15:00.

Nim wyruszymy w trasę pamiętajmy o poprawnie ustawionym oświetleniu, które ma kluczowy wpływ na jakość jazdy i komfort w ruchu drogowym. Nie warto czekać, aż dzień stanie się krótszy - już teraz zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drodze!

OSKP LONTEX wykonuje przeglądy wszystkich typów pojazdów.

Lontex

1  https://statystyka.policja.pl/download/20/344365/Wypadkidrogowe2019.pdf

[reklama]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.