Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Bogumiła Malinowska

Zmiany na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Słubicach. 16 października nadkomisarz Tomasz Rawa został odwołany, a dzień później jego miejsce zajęła podinspektor Bogumiła Malinowska, na razie jako pełniąca obowiązki.

T. Rawa był szefem słubickiej policji przez 2 lata. Na to stanowisko został oficjalnie powołany 14 grudnia 2018 roku, ale funkcję komendanta sprawował już wcześniej, również jako pełniący obowiązki.

Czy jego odwołanie miało związek z zarzutami o mobbing i złą atmosferę w pracy, które pojawiły się niedawno? Zapytaliśmy o to rzecznika lubuskiej policji, Marcina Maludy.

- Takie informacje się pojawiały, ale działania podjęte przez wydział kontroli nie dały szczegółowych podstaw, aby tak twierdzić. Komendant wojewódzki ma zawsze prawo dokonać roszady, aby dobrze zarządzać podległymi jednostkami. My w Słubicach zaczynamy nowy rozdział z nową kadrą oficerską – wyjaśnia M. Maludy.

Następczyni T. Rawy pełniła wcześniej funkcję naczelnika wydziału dochodzeniowo-śledczego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. – To bardzo doświadczony śledczy, jej wiedza z pewnością przyda się na trudnym terenie transgranicznym – podkreśla nasz rozmówca.

A czy B. Malinowska zostanie w Słubicach na dłużej? - Potrzebujemy czasu, aby się o tym przekonać, ale moim zdaniem to tylko formalność. Zawsze na początku powierza się obowiązki, aby dana osoba sprawdziła się na nowym stanowisku. Może to potrwać kilka tygodni, a nawet kilka miesięcy – zaznacza M. Maludy.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie do pracy trafi były komendant. – Z pewnością jego wiedza i doświadczenie zostaną dobrze wykorzystane. Na razie pozostaje w dyspozycji komendanta wojewódzkiego – mówi rzecznik.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.