Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Najnowsze prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podają, że zbliżająca się  do Słubic fala kulminacyjna wyniesie ok. 490 cm. Spodziewany termin jej przejścia przez naszą gminę to poniedziałek 14 czerwca około godz. 8:00. W związku z powyższą sytuacją burmistrz Słubic wystosował apel do mieszkańców Słubic.

Burmistrz apeluje do wszystkich mieszkańców, a w szczególności osób prowadzących działalność gospodarczą o zabezpieczenie swojego mienia znajdującego się w piwnicach, niskich partiach budynków i pomieszczeń. Działania te są konieczne z uwagi na wysoki stan wód gruntowych.

Burmistrz apeluje również o zmniejszenie zużycia wody do niezbęnego minimum, co ułatwi funkcjonowanie infrastruktury wodno – kanalizacyjnej oraz o ograniczenie w mieście ruchu samochodów.

Służby kontrolujące stan Odry i zabezpieczeń przeciwpowodziowych proszą o zachowanie dotychczasowej ostrożności i czujności, bowiem woda w Odrze nadal utrzymuje się na poziomie przewyższającym stan alarmowy. Stale prowadzony jest monitoring wałów przeciwpowodziowych i miastu nic nie zagraża. Utrudnienia może powodować jedynie wysoki stan wód gruntowych.

O zmieniającej się sytuacji będzięmy na bieżąco informować na naszych stronach internetowych.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 lazi 2010-06-11 21:14
po raz kolejny lasowanie ludzkich mózgów .... ............

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.