Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dziecko

Kolejna placówka edukacyjna i kolejny alarm o niebezpiecznym ładunku. Tym razem chodziło o prywatne przedszkole w Ośnie Lubuskim. Także i w tym wypadku alarm okazał się fałszywy. 

Do zdarzenia doszło 1 października. Scenariusz zdarzenia był dokładnie taki sam jak w niedawno opisywanych przez nas sytuacjach w szkołach w Rzepinie i Słubicach. Zgłoszenie przyszło dzień wcześniej emailem, a dyrektorka placówki odczytała je następnego dnia.

Około godz. 13:30 kobieta zawiadomiła policję o otrzymanej wiadomości, a dzieci wraz z pracownikami przedszkola – razem blisko 40 osób – zostali ewakuowani.

- Obiekt przeszukali policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej, ale nie znaleźli nic podejrzanego. Alarm okazał się fałszywy. Ewakuowani mogli wrócić do budynku – poinformowała naszą redakcję Magdalena Jankowska z KPP w Słubicach.

To nie pierwsza i niestety prawdopodobnie nie ostatnia tego typu sytuacja. Jak przekazała nam M. Jankowska, w ostatnim czasie na terenie woj. lubuskiego było kilkanaście takich alarmów, za każdym razem fałszywych. Śledztwo w sprawie namierzenia sprawcy prowadzą policjanci ds. zwalczania cyberprzestępczości.

 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.