Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Butelka

Recyklomat to urządzenie, do którego można będzie wrzucać zużyte butelki PET. Słubice są jedną z 6 gmin w Polsce, w których staną te urządzenia. Udało się je zdobyć dzięki udziałowi w konkursie, który zainicjowała Coca-Cola Polska. Znamy lokalizację dwóch urządzeń w naszym mieście.

Na konkurs „Świat bez odpadów – recyklomat w Twojej gminie” wpłynęło 108 zgłoszeń gmin do 50 tys. mieszkańców z całej Polski. Spośród nich organizatorzy wyłonili 6 gmin, do których trafią urządzenia do recyklingu butelek PET.

Konkurs zainicjowała firma Coca-Cola Polska wraz z partnerami: Fundacją Nasza Ziemia (operatorem grantu „Świat bez odpadów”) oraz firmą EcoTech System. Akcję honorowym patronatem objęło Ministerstwo Rozwoju.

W trakcie obrad jury wzięło pod uwagę kryteria, takie jak: dotychczasowe działania gminy na rzecz ochrony środowiska i długofalowe podejście do tych działań, atrakcyjność proponowanych korzyści czy lokalizację recyklomatu.

Nowe życie butelki

- Wybór był niezwykle trudny, ponieważ wszystkie gminy pokazały szereg wspaniałych i ciekawych aktywności na rzecz lepszego dbania o planetę, a każde takie działanie zasługuje na nagrodę. Mam nadzieję, że recyklomaty jeszcze bardziej zachęcą mieszkańców do segregowania odpadów oraz uświadomią, że każda butelka może zyskać nowe życie, jeśli trafi do odpowiedniego pojemnika – uważa Izabela Morawska, manager ds. komunikacji w Coca-Cola Poland Services, a zarazem członek komisji konkursowej.

Będą aż dwa takie urządzenia

Do Słubic trafią aż dwa recyklomaty. Gmina w zgłoszeniu podała dwie lokalizacje: obok Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy, przy ul. Jedności Robotniczej oraz pl. Bohaterów. To właśnie tam niedługo będzie można przynosić zużyte butelki, recyklingować je, a przy okazji zbierać ECO-punkty w specjalnej aplikacji ECO-Portfel, którą można zainstalować na smartfonie.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.