Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Świetlica

Dobra wiadomość dla mieszkańców. Na osiedlu Świerkowym w Słubicach powstanie nowoczesna świetlica socjoterapeutyczna, w której dzieci i młodzież będą mogły korzystać z rozmaitych zajęć. Prace budowlane już się rozpoczęły. 

Inwestycję realizuje gmina Słubice. - Podjąłem decyzję, żeby należące do nas pomieszczenia w jednym z budynków na terenie osiedla przeznaczyć na miejsce, gdzie dzieci, wymagające pomocy, znajdą wsparcie terapeutów i opiekunów – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.

Na powierzchni 380 m2 znajdą się sale do terapii, aneks kuchenny, sala konferencyjna, część sanitarna i administracyjna. Pomieszczenia mają być klimatyzowane, będzie też zainstalowany nowoczesny system sterowania roletami czy urządzeniami audiowizualnymi.

- Myślę, że standard tej świetlicy będzie naprawdę wysoki. Będzie jedną z najnowocześniejszych tego typu placówek w Polsce – podkreśla M. Olejniczak.

A na jakie zajęcia mogą liczyć osoby odwiedzające nowe miejsce? O to zapytaliśmy Sabinę Matkowską, kierowniczkę Biura Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim w Słubicach, która będzie koordynowała pracę świetlicy.

- Będą tam prowadzone różnorodne zajęcia wychowawcze, terapeutyczne i artystyczne, które będą wspomagać rodziców w rozwiązywaniu indywidualnych problemów ich dzieci – wyjaśnia S. Matkowska. W planach jest stworzenie różnych grup wiekowych. Z każdą będzie pracować 2-3 opiekunów.

Dobra wiadomość jest taka, że prace już ruszyły. Przetarg na realizację inwestycji wygrała firma Eurokop Invest, która zajmie się również kompleksowym wyposażeniem wszystkich pomieszczeń. Te, zgodnie ze współczesnymi standardami, mają być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Całość ma być gotowa do końca bieżącego roku.

Koszt budowy nowej świetlicy wynosi 900 tys. zł. Środki pochodzą Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. 

Jak wyglądać będą wnętrza, można zobaczyć na poniższej  wizualizacji.

 
 
 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.