Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wielu mieszkańców Słubic niepokoją doniesienia o zbliżającej się drugiej fali powodziowej. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej 13 czerwca do gminy Słubice dotrze kolejna fala kulminacyjna, która będzie jednak mniejsza od poprzedniej.

Wg aktualnych szacunków może osiągnąć poziom około 501 cm. Warto przypomnieć, że stan alarmowy Odry wynosi 370 cm. Pierwsza fala kulminacyjna osiągnęła wysokość 572cm. 

powodz_opada3
Na dzisiejszym posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego burmistrz Słubic przypomniał, że w dalszym ciągu w rejonie wałów przeciwpowodziowych nie mogą poruszać się pojazdy o masie przekraczającej 12 ton.

Podczas posiedzenia przedstawiciele gmin złożyli sprawozdanie, z którego wynika, że w Gminie Słubice jest przygotowanych około 30 tysięcy worków, z tego 12,5 tysiąca znajduje się bezpośrednio przy wałach, natomiast w Gminie Górzyca ok. 25 tysięcy worków.

Bieżący stan wody w Odrze można śledzić na stronie internetowej IMiGW. Są to najbardziej wiarygodne i rzetelne informacje.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.