Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zlot w Słońsku

Miłośnicy ptaków co roku spotykali się w Słońsku na zlocie obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej, który organizuje Towarzystwo Przyjaciół Słońska "Unitis Viribus". W tym roku będzie jednak nieco inaczej – eksperci przygotują prelekcje wirtualnie, a dla tych, którzy zdecydują się przyjechać do Słońska, będzie wycieczka.

Pracowite wakacje

2020 w kalendarzu Rzeczpospolitej Ptasiej jest rokiem Dzięcioła Zielonego. Upływa pracowicie. - Wiele osób odwiedziło Słońsk podczas wakacji korzystając z malowniczych ptasich szlaków na odludziu. Spotykali na nich dudki, dzięcioły, zimorodki, kanie i wiele innych ptaków - opowiadają Izabella Engel i Henryk Radowski z towarzystwa. Oboje cieszą się, że goście nie tylko wędrowali i podziwiali przyrodę, ale także sprzątali trasy, a nawet odnowili oznakowanie szlaków. - Za to serdecznie dziękujemy - mówią przyrodnicy.

A co z tegorocznym zlotem? Nie było go wiosną, jak zazwyczaj od 18 lat. Ale odbędzie się jesienią, choć w nieco zmienionej formie.

Filmy i wycieczka

Zlot rozpocznie się 10 października. Na ten dzień zaplanowano wycieczkę dla tych, którzy zdecydują się przyjechać do Słońska.

Będzie też działo się w przestrzeni wirtualnej - tego samego dnia na You Tube zostaną umieszczone dwie prezentacje filmowe, a w drugiej połowie października pojawią się kolejne dwie. Jak informują organizatorzy, filmy zostaną przygotowane specjalnie na potrzeby zlotu, przez prelegentów, którzy mieli przyjechać do Słońska w kwietniu.

Głosuj na ptaka roku

Oprócz udziału w jesiennej edycji, organizatorzy przypominają o trwających wyborach Ptaka Roku 2021. Żeby zagłosować, można skorzystać z formularza do głosowania (KLIKNIJ), bądź przesłać nazwę ptaka wybranego spośród trzech kandydatów: uszatka błotna, kszyk lub sokół wędrowny na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Głosowanie trwa do 25 września. Wkrótce potem „Unitis Virbus” ogłosi wynik wyborów oraz temat konkursu plastycznego.

Dowiedz się więcej

Po więcej informacji można zajrzeć na: www.tps-unitisviribus.org.pl.

 
 
 
 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.