Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Laptop

Prezent w sam raz na początek nowego roku szkolnego. Uczniowie z rodzin zastępczych i placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasza Chata” otrzymali laptopy i drukarki. Przydadzą się nie tylko w razie zdalnej nauki, ale także w czasie wolnym. 

44 laptopy, 36 drukarek, komplet oprogramowania, a także zapas płynu do dezynfekcji, 1300 rękawiczek i 1050 maseczek – wszystko to 2 września zostało przekazane rodzinom zastępczym i podopiecznym „Naszej Chaty”. 

Wartość sprzętu to 133 tys. zł. Środki pochodziły z funduszy unijnych i pozyskano je w ramach projektu "Wsparcie pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19".

Sprzęt w ręce uczniów przekazał starosta Leszek Bajon, któremu towarzyszyli przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza i członek zarządu Maciej Błoński.

- Zrobiliśmy rozeznanie i cieszymy się, że sprzętu wystarczyło dla wszystkich potrzebujących. Te komputery przydadzą się nie tylko do nauki czy pracy zdalnej. Można z nich korzystać także w czasie wolnym - wyjaśnia Anna Gołębiowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach.    

Podziękowania od starosty usłyszeli pracownicy, którzy przyczynili się do tego, że sprzęt trafił do podopiecznych w ekspresowym tempie - akurat na początek roku szkolnego.

 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.