Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Fundacja CP

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza do udziału w kursach na opiekuna osób starszych i asystenta osób niepełnosprawnych. Są one bezpłatne, rekrutacja już ruszyła.

Zaplanowane przez fundację kursy odbywają się w ramach projektu „Opiekuńcze skrzydła powiatu”. To już druga – i ostatnia – tura tych kursów.

Teoria i praktyka

Kurs na asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej trwa 60 godzin, z czego 20 zostanie poświęconych teorii, a 40 praktyce. Obejmuje m.in. takie zagadnienia jak pojęcie niepełnosprawności, udzielanie pierwszej pomocy, pielęgnacja i obsługa sprzętu pomocniczego.

Kurs na opiekuna osób starszych trwa 80 godzin. Uczestnicy poznają m.in. jak dobrać metody, techniki, narzędzia i formy realizacji działań opiekuńczo-wspierających do sytuacji życiowej, stanu zdrowia, problemów i potrzeb osoby starszej, w jaki sposób udzielać wsparcia emocjonalnego i aktywizować ją, motywować do samodzielności. 

Specjalny symulator

Dużym przeżyciem dla uczestników poprzedniej edycji tego kursu było przebranie się w specjalny kombinezon, który pozwala dosłownie na własnej skórze przekonać się, jak czują się osoby starsze, jak to jest niedowidzieć, niedosłyszeć, mieć problemy z poruszaniem się – wyjaśnia Katarzyna Szewielińska z fundacji. Podczas tej edycji uczestnicy również będą korzystać z podobnego symulatora. 

Co bardzo ważne, kursy przeznaczone są dla opiekunów faktycznych, czyli osób, które zajmują się osobami starszymi oraz członków najbliższego otoczenia osób z niepełnosprawnością (niesamodzielnych), zamieszkujących w powiecie słubickim. 

- W czasie kursu zapewniamy opiekę nad osobą starszą lub z niepełnosprawnością – dodaje K. Szewielińska. Liczba miejsc jest ograniczona. Kurs odbędzie się pod koniec września. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Gdzie się zgłosić?

Aby się zgłosić, konieczne jest złożenie podpisanego formularza w biurze Fundacji w Słubicach, ul. T. Kościuszki 1 w głównym budynku Collegium Polonicum, pokój 209.

Kontakt telefoniczny: 61 829 67 91 lub 884 309 488.

POBIERZ FORMULARZ

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.