Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zarobki

Nikt nie chce mieć płacone za mało, ale nie zawsze łatwo jest stwierdzić, czy tak właśnie jest. W końcu to nie tak, że twój pracodawca wyjdzie i powie, że zasługujesz na to, by zarabiać więcej, niż ci płaci. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje wiele różnych sposobów na ustalenie, czy otrzymujesz uczciwe wynagrodzenie i kalkulator wynagrodzeń jest jednym z nich.

W przeciwieństwie do minionych dziesięcioleci w Internecie znajduje się mnóstwo informacji, które mogą pomóc Ci określić wartość rynku. Ponadto możesz również zwrócić się do swoich kolegów i zadać sobie kilka pytań próbnych. Bez względu na to, którą drogę wybierzesz, oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby dowiedzieć się, czy dostajesz uczciwą pensję.

Rzeczywisty koszt – za małe wynagrodzenie

Oczywiste jest, że tracisz pieniądze w krótkim okresie, gdy dostajesz za niską pensję, ale ważne jest, aby pamiętać, że te pieniądze również się sumują. Ale biorąc pod uwagę, że kolejne podwyżki są często oparte na tym, co ktoś obecnie robi - na przykład twój pracodawca może zdecydować się na podwyższenie o 12 procent po otrzymaniu awansu - ta luka często się pogarsza. Niedostateczne wynagrodzenie i brak negocjacji może kosztować w całej karierze ogromną sumę pieniędzy.

Więc jeśli chcesz nie tylko przynieść dziś do domu większą wypłatę, ale także zwiększyć swoją wartość netto na dłuższą metę, konieczne jest, abyś zastanowił się, czy otrzymujesz niedopłatę, a następnie być działał tak szybko, jak to możliwe. .

Sprawdź dane online

Dawno, dawno temu informacje o wynagrodzeniach były dostępne tylko dla osób zatrudnionych w branży rekrutacyjnej za znaczną cenę. Jednak wraz z pojawieniem się Internetu wiele z tych informacji jest na wyciągnięcie ręki - często za darmo. Przejdź do narzędzia jakim jest kalkulator wynagrodzeń, aby wyszukać swoją pensję wśród milionów prawdziwych raportów o wynagrodzeniach i dowiedzieć się, jakie osoby zarabiają na twoim stanowisku w Twojej okolicy. Podobnie jak kalkulatory kredytowe pomagają porównać różne warunki pożyczek tak kalkulatory wynagrodzeń pomagają w kwestiach zarobkowych.

Szukaj według:

  • pracy,
  • firmy.
  • lokalizacji,

To pomoże Ci zobaczyć średnie płace, a następnie sprawdź, jak się układa Twoja na tle innych. Jeśli zarabiasz mniej, możesz być na złej pozycji, a Twoja pensja jest zdecydowanie za mała i musisz walczyć o większą, o to, co Ci się należy. Niektóre dostępne w sieci kalkulatory pozwalają na to, by wpisać kilka punktów danych, takich jak stanowisko, firma, lokalizacja, lata doświadczenia i wiele innych, aby uzyskać bezpłatną, spersonalizowaną ocenę wartości rynku.

Idź do swoich kolegów

Jeśli szukasz dodatkowych punktów danych, które potwierdziłyby Twoje podejrzenie, że otrzymujesz niedopłatę, i jeśli nie masz nic przeciwko, możesz rozważyć przedyskutowanie swojego wynagrodzenia ze współpracownikami. Jeśli jesteś zastraszany tym pomysłem, weź pod uwagę, że pracodawcy zabraniają dyskutowania o wynagrodzeniach w pracy. Jednak fakt, że jest to dozwolone przez prawo, nie oznacza, że ​​praktyka otwartego omawiania wynagrodzeń jest społecznie akceptowana w miejscu pracy - więc jeśli zdecydujesz się zapytać kolegę o wynagrodzenie, podejdź ostrożnie do tematu.

Idź do kogoś, kogo znasz dobrze, i swobodnie rozmawiaj z delikatnymi kwestiami.

Możesz także porozmawiać z byłym współpracownikiem, który może być bardziej otwarty na mówienie o swojej pensji, ponieważ nie ma ona już znaczenia. Wybierz prywatną lokalizację do prowadzenia rozmowy i spraw, aby była to sytuacja bez presji.

Zalecane są tutaj dwie konkretne taktyki, które pomogą uspokoić ludzi: dzielenie się tym, co robisz na pierwszym miejscu, i omawianie płac w kategoriach zasięgu w porównaniu z dokładnymi liczbami. Możesz na przykład powiedzieć: „Niedługo będę rozmawiać z szefem o podwyżce i staram się po prostu zorientować, czego powinienem szukać… Co radzisz?”

Możesz nie otrzymać odpowiedzi - a jeśli nie, bądź wyrozumiały - ale jeśli tak, to może być jeszcze jeden punkt danych, do którego możesz się odwoływać.

Zadaj sobie te pytania

Nadal nie jesteś pewien, czy otrzymujesz niedopłatę? Zadaj sobie następujące pytania.

Czy w ciągu ostatnich pięciu lat zmieniłem firmę?

Wspaniale jest być lojalnym wobec firmy, ale może mieć też wady. Pracodawcy, którzy chcą odciągnąć kandydatów do pracy od ich bieżących stanowisk, często osłabiają pulę wyższą pensją, której tracą pracownicy pozostający w ich firmach. Nadal mogą dostawać podbicia, ale zwykle są mniejsze.

Czy negocjowałem swoje wynagrodzenie, kiedy zaczynałem tę pracę?

Jeśli nigdy nie negocjowałeś swojej pensji, istnieje duża szansa, że na własne życzenie straciłeś gotówkę. Kiedy pracodawcy rozszerzają oferty, zwykle oczekują, że kandydaci będą próbować naciskać na więcej - i odzwierciedlają to ich początkowe oferty wynagrodzeń.

Czy moja pensja dotrzymuje kroku inflacji?

Niestety każdego roku każda złotówka jest trochę mniej warta - więc jeśli twoje wynagrodzenie nie wzrosło o tyle w tym roku, w rzeczywistości otrzymujesz niższe wynagrodzenie niż w zeszłym roku.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.