Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pożar lasu

Słoneczna pogoda i wysokie temperatury sprzyjają wypoczynkowi. Jednak niosą ze sobą również ryzyko wystąpienia pożarów lasów. Obecnie utrzymuje się drugi, średni stopień zagrożenia pożarowego. Leśnicy apelują o rozwagę i ostrożność w czasie wypoczynku na łonie natury.

Utrzymujące się wysokie temperatury z każdą godziną wpływają na wilgotność ściółki leśnej a to przekłada się na ryzyko wystąpienia pożaru. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie, której podlegają także tereny wokół Słubic, informuje, że aktualnie w lasach objętych ich monitoringiem utrzymuje się drugi stopień zagrożenia pożarowego. 

- To człowiek powoduje 90% wszystkich pożarów w lesie i tylko od naszego zachowania zależy ich bezpieczeństwo a także nasze i osób w naszym otoczeniu - wyjaśnia Maciej Lipka, specjalista do spraw ochrony przeciwpożarowej.

Tylko od początku sierpnia na terenie RDLP w Szczecinie, strażacy i leśnicy walczyli z ogniem w lasach 13 razy.

Leśnicy apelują o zachowanie ostrożności podczas pobytu na łonie natury oraz przypominają, że w lesie i na terenach śródleśnych nie można rozpalać ognisk, grilli oraz palić papierosów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.