Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Policja

Policjanci ze słubickiej drogówki zatrzymali 38-latka, który kierował autem mając prawie 2 promile alkoholu we krwi. Przyłapany, próbował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę. Nic z tego, nie uda mu się uniknąć kary.

Do sytuacji doszło 25 lipca, w godzinach wieczornych w Ośnie Lubuskim. Policjanci zostali poinformowani o tym, że ktoś szybko jeździ autem. Krewkiego kierowcą i jego samochód namierzyli i zatrzymali do kontroli.

Okazało się, że szybka jazda to nie jedyny problem 38-latka. - Policjanci wyczuli silną woń alkoholu. W trakcie wykonywanych czynności kierowca postanowił wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych – informuje Ewa Murmyło ze słubickiej komendy policji.

Mężczyzna położył na dokumentach 220 zł i zadeklarował, że jeśli trzeba więcej, to wypłaci gotówkę z bankomatu.  Reakcja policjantów była bardzo zdecydowana - założyli mężczyźnie kajdanki i przewieźli prosto do słubickiej jednostki. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma prawie dwa promile alkoholu.

38-latek będzie odpowiadał za wręczenie korzyści majątkowej i za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Zgodnie z kodeksem, za wręczenie bądź usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom, w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych, grozi nawet do lat 10 pozbawienia wolności, a za jazdę po pijanemu – 2 lata.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.