Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Osiedle Zielone Wzgórza

W Urzędzie Miejskim w Słubicach ponownie wyłożono do publicznego wglądu projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego os. Zielone Wzgórza w Słubicach. Dokument ma określić rodzaj zabudowy, która będzie mogła powstać w tamtym miejscu. 

Przypomnijmy, w marcu odbyły się pierwsze konsultacje w sprawie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego os. „Zielone Wzgórza” (ZOBACZ).

Jaka zabudowa na Zielonych Wzgórzach?

Najważniejsza z nich polegała na doprecyzowaniu zapisów ograniczających rodzaj stawianych budynków tylko do zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej o charakterze wolnostojącym, tj. z wykluczeniem zabudowy bliźniaczej, szeregowej i grupowej. Określa też wysokość, powierzchnię i intensywność zabudowy.

W uzasadnieniu projektu wskazano, że zmiana planu jest reakcją na petycję mieszkańców osiedla, złożoną 29 kwietnia 2019 roku.

Można zgłaszać uwagi

W trakcje konsultacji do projektu wpłynęło 9 uwag, z których kilka zostało częściowo uwzględnionych. To oznacza konieczność ponownego wyłożenia do wglądu proponowanych zmian.

Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi: w formie pisemnej, ustnie do protokołu oraz za pomocą środków komunikacji elektronicznej, np. elektronicznej skrzynki podawczej.

Każdy wniosek powinien zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku i oznaczenie nieruchomości, której dotyczy.

Termin na zgłaszanie uwag upływa 17 sierpnia.

ZOBACZ PROJEKT PLANU

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.