Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Przemysław Karg

Przemysław Karg został szefem Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Nowy dyrektor przejął stery ośrodka na początku lipca. Kim jest i jakie ma cele w nowej pracy? Zapytaliśmy go o to.

Przemysław Karg ma za sobą bogate doświadczenie samorządowe. Przez kilkanaście lat pracował w Urzędzie Miejskim w Słubicach prowadząc najważniejsze gminne inwestycje i przygotowując unijne projekty. Ostatnio pracował na stanowisku szefa Zakładu Gospodarki Komunalnej w Górzycy.

Jest absolwentem programu Master of Business Administration (MBA) współorganizowanego przez Franklin University Columbus w Ohio, ukończył studia kontroli finansowej i audytu wewnętrznego w Szkole Administracji Publicznej. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz w Ministerstwie Cyfryzacji pełnił funkcję asesora.

Od ponad 15 lat zajmuje się tematyką projektową i zarządczą, współpracował z firmami consultingowymi, samorządami oraz organizacjami pozarządowymi w przygotowaniu i realizacji projektów.

Do pracy w SMOK-u namówił go burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak. Przez ostatnie miesiące ta instytucja nie miała swoje dyrektora. Po odejściu Tomasza Pilarskiego przez krótki okres rządził jego zastępca Tomasz Stefański, ale ostatecznie nie porozumiał się z władzami gminy. Potem placówce tymczasowo szefował Piotr Tamborski.

To właśnie on, wspólnie z P. Kargiem mają stworzyć duet, który pchnie kulturę w Słubicach na nowe tory. Świeżo upieczony dyrektor zajmie się kwestiami organizacyjnymi i administracyjnymi – przysłowiową „papierologią”, natomiast P. Tamborski będzie mógł skupić się na rozwijaniu projektów artystycznych.

Zapytaliśmy P. Karga o najważniejszy cel w nowej pracy. – Chciałbym stworzyć w SMOK-u wielowymiarowe miejsce, gdzie będzie rozwijany potencjał artystyczny – powiedział na gorąco naszej redakcji. Niebawem opublikujemy całą rozmowę na temat planów nowego dyrektora Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.