Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ćwiczenia straży pożarnej

Strażacy nie tylko reagują w razie zagrożenia, ale także chcą być do tej ewentualności dobrze przygotowani. Dlatego regularnie prowadzą ćwiczenia, w czasie których zapoznają się z różnymi budynkami. Przez ostatnie dwa dni odwiedzali halę magazynową jednego z zakładów w Świecku.

Te wyjazdy straży pożarnej nie były związany z prawdziwymi pożarami, choć zaniepokojeni mieszkańcy pytali nas, czy dzieje się coś poważnego. 8 i 9 lipca kolejne zmiany strażaków z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach poznawały budynki magazynowe na terenie jednego z zakładów w Świecku. 

- Były to wewnętrzne ćwiczenia naszej jednostki. Są to standardowe działania, w czasie których zapoznajemy się z budynkami, a potem ćwiczymy na ich terenie – wyjaśnia rzecznik PSP Słubice Michał Borowy. 

Co dokładnie interesuje strażaków w trakcie takich działań? Są one połączone ze sprawdzeniem tego, jak zabezpieczony jest obiekt.

Rozpoznajemy, jakie są możliwości prowadzenia działań, np. jakie są drogi dojazdowe, gdzie są wyjścia ewakuacyjne, ilu jest pracowników, jakie są zasady ewakuacji w zakładzie, jak funkcjonują instalacje przeciwpożarowe, gdzie są hydranty, które miejsca są potencjalnie niebezpieczne – wylicza M. Borowy. 

Podkreśla, że takie ćwiczenia są dla strażaków bardzo ważne. Gdyby coś się stało – będą już znali dany obiekt. Oby jednak wiedza ta nie była im potrzebna.

Poniżej zdjęcia z akcji udostępnione przez strażaków.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.