Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Tomasz Michalski

17 czerwca płk SG Tomasz Michalski został formalnie nowym komendantem Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.  W praktyce sprawował tę funkcję już od 17 grudnia ubiegłego roku, po odejściu ze stanowiska gen. bryg. SG Wojciecha Skowronka.

Nominację na to stanowisko otrzymał od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Kim jest nowy szef lubuskich pograniczników?

Płk SG Tomasz Michalski ma 48 lat, jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył także Studium Oficerskie w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie.

Służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 1997 roku, od początku był związany z pionem operacyjno-śledczym. Od 2013 roku zajmował stanowisko zastępcy komendanta NoSG, natomiast od 17 grudnia 2019 roku był pełniącym obowiązki komendanta.

T. Michalski był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany za wzorową służbę, m.in. Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju, Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Policji, Odznaką Straży Granicznej oraz innymi resortowymi odznaczeniami za zasługi m.in. dla Państwowej Straży Pożarnej i Krajowej Administracji Skarbowej.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.