Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Studentów w murach uczelni obecnie nie ma, zajęcia odbywają się zdalnie, ale jak co roku, zgodnie z harmonogramem ruszyła rekrutacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. To przez stronę UAM można zapisać się na studia w Collegium Polonicum.

collegium rekrutacja

Co w przyszłym roku będzie można studiować w Collegium Polonicum? Przede wszystkim są to kierunki wspólne z Europejskim Uniwersytetem Viadrina, które słubicka uczelnia ma swojej ofercie od kilku dobrych lat.

Jakie kierunki?

Jeśli chodzi o studia pierwszego stopnia to dostępne są filologia germańska i polsko-niemieckie studia prawnicze.

Studia drugiego stopnia (czyli dla osób mających już licencjat) to kierunki takie jak: kulturoznawstwo, ochrona europejskich dóbr kultury i Kultur und Geschichte Mittel- und Osteuropas (te dwa ostatnie tylko w j. niemieckim).

Więcej o tych kierunkach można przeczytać na stronie CP - KLIKNIJ.

Niestety, na razie nie będzie zapowiadanych jeszcze w 2018 roku kierunków takich jak logistyka i studia o Polsce dla obcokrajowców. Mówił o nich w rozmowie z naszą redakcją prof. UAM dr hab. Tadeusz Wallas (ZOBACZ). Powodem są wciąż przedłużające się procedury.

Jest nowość

Pojawiło się za to coś innego. Od tego roku na CP rusza interdyscyplinarny kierunek studiów drugiego stopnia w j. angielskim - European New School of Digital Studies (ENS).

Celem ENS jest stworzenie nowego obszaru w badaniach naukowych i dydaktyce dotyczącego transformacji cyfrowej. Projekty naukowe oraz programy studiów łączą nauki takie jak ekonomia, socjologia, prawo, nauki techniczne i informatyczne.

Więcej o nowym kierunku i o zasadach rekrutacji można przeczytać TUTAJ.

Gdzie się zgłosić?

Rekrutacja rozpoczęła się 1 czerwca i odbywa się poprzez System Internetowej Rekrutacji. Na specjalnej stronie można utworzyć konto i zapisać się na wybrane kierunki - KLIKNIJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.