Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 20 stycznia na drodze wojewódzkiej nr 139 między Rzepinem a Drzeńskiem. Autobus zderzył się z osobówką. Jedna osoba została poważnie ranna, ma złamaną miednicę.

wypadek drzensko

Informację o zdarzeniu na drodze służby otrzymały krótko po godz. 14. Na miejsce udały się służby ratunkowe – straż pożarna, policja oraz ratownicy medyczni.

Jak doszło do zderzenia? – Z niewiadomych jeszcze przyczyn osobowy Seat zjechał ze swojego pasa i uderzył w poruszający się z naprzeciwka autobus, który prawidłowo jechał w kierunku Drzeńska – wyjaśnia Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Autobusem podróżowała jedna osoba. Jej, ani 68-letniemu kierowcy, nic się nie stało. Poważnie ucierpiała za to kierująca Seatem 20-letnia kobieta. Trafiła do szpitala, po badaniach okazało się, że ma złamaną miednicę.

W trakcie kontroli wyszło też, że kierowca autobusu nie posiadał uprawnień do prowadzenia autobusu (jak podała policja - jego prawo jazdy straciło ważność). Mundurowi zabrali mu prawko i czekają go dalsze konsekwencje.

Kierująca Seatem został uznana za winną kolizji, w jej sprawie policjanci prowadzą czynności wyjaśniające. Ze względu na duże uszkodzenia obu pojazdów zostały też zatrzymane ich dowody rejestracyjne.

Poniżej fotki z miejsca zdarzenia udostępnione naszej redakcji przez pracujących na miejscu strażaków (dziękujemy).

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.