Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Od nowego roku z nieodpłatnej pomocy prawnej w powicie słubickim można skorzystać w trzech miejscach: w budynku wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego, w MDK w Rzepinie i budynku przy Stadionie Miejskim w Cybince. Szczegóły poniżej.

prawnik

Umożliwienie mieszkańcom dostępu do bezpłatnych porad prawnych to jedno z zadań m.in. samorządu powiatowego, które wynika z ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.

Do zeszłego roku na terenie powiatu słubickiego działały dwa takie punkty, w tym roku został uruchomiony trzeci – w Cybince.

Od 2019 roku jedynym warunkiem skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnika jest pisemne złożenie oświadczenia, że nie jest się w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

W czym pomoże prawnik?

W ramach bezpłatnej pomocy w punkcie dyżurujący prawnik m.in. poinformuje o obowiązującym stanie prawnym, prawach i obowiązkach, jakie z niego wynikają, wskaże sposób rozwiązania problemu, sporządzi pisma (z wyłączeniem pism procesowych), poprowadzi mediację.

Co ważne, nieodpłatna pomoc nie obejmuje spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – z wyjątkiem przygotowania do jej rozpoczęcia.

W punkcie porad można także uzyskać wsparcie w samodzielnym rozwiązaniu problemu. W szczególności można poradzić się w sprawach związanych z zadłużeniem, mieszkaniowych i związanych z zabezpieczeniem społecznym.

Gdzie i kiedy można skorzystać z pomocy?

Słubice
  • Budynek Wydziału Komunikacji i Dróg (pokój nr 1), ul. Piłsudskiego 19.
  • Poniedziałki w godz. 12-16, wtorki, środy i piątki w godz. 8-12, czwartki w godz. 11.30-15.30.
Rzepin
  • Miejski Dom Kultury, ul. Słubicka 3, świetlica nr 2.
  • Poniedziałki w godz. 8-12, wtorki i środy w godz. 15-19; w okresie wakacyjnym (od 1 lipca do 31 sierpnia) pomoc prawna będzie udzielana: poniedziałki i środy w godz. 9-12, wtorki od godz.12-16.
Cybinka
  • Budynek przy stadionie miejskim w Cybince przy ul. Dąbrowskiego 32.
  • Czwartki w godz. 14-18, piątki w godz. 10-14.
Kto pomaga?

Punkt w Słubicach jest obsługiwany przez radców prawnych i adwokatów, których wyznaczają Okręgowa Izba Radców Prawnych i Okręgowa Rada Adwokacka w Zielonej Górze.

Natomiast punkty w Rzepinie i Cybince są obsługiwane przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Obywatelskiej "Civis Sum" z Zielonej Góry.

W jaki sposób się zgłosić?

Żeby skorzystać z porady prawnika należy się wcześniej zgłosić pod nr tel. 95 759 20 29 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Słubicach (pon. 8-16, wt.-pt. 7.30-15.30). Można też pisać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.