Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jak co roku policja w całym kraju przeprowadziła Akcję Znicz. Nie inaczej było na drogach i cmentarzach powiatu słubickiego. Jaki był bilans działań naszych mundurowych i czy kierowcy jeździli spokojnie?

policja

- W tym roku Wszystkich Świętych upłynęło wyjątkowo spokojnie – opowiada Magdalena Jankowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. – Nie zanotowaliśmy żadnych kradzieży ani przestępstw na terenie i w rejonie cmentarzy - dodaje.

Nieco gorzej bilans wygląda, jeśli spojrzymy na drogi, choć i tak jest poprawa w stosunku do lat poprzednich. W dniach od 31 października do 3 listopada, czyli w terminie trwania wzmożonych kontroli, miało miejsce 12 kolizji. Nie było za to żadnego wypadku.

Podobnie jak w całym kraju, także u nas nie brakowało osób wsiadających za kółko na podwójnym gazie. W ręce drogówki wpadło trzech pijanych kierowców, którzy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Policjanci nałożyli 21 mandatów, głównie za przekraczanie prędkości. Siedmiu kierowców otrzymało pouczenia, a wobec dwóch sporządzono wniosek o ukaranie do sądu. Trafił się też jeden pirat drogowy, któremu zabrano prawko za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.