Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kolejny raz na parkingu przed Szkołą Podstawową nr 1 rozłożył się kram z różnościami – bazarek dla zwierząt. Zorganizowali go Lubuscy Wolontariusze, mający pod opieką ok. 40 zwierzaków, a pomogło Stowarzyszenie Ochrony Praw Zwierząt Animals Słubice.

bazarek lubuscy

28 września odbył się kolejny Charytatywny Bazarek na rzecz Zwierząt. Jego organizatorami byli Lubuscy Wolontariusze – grupa osób z okolic Gorzowa pomagająca zwierzętom w potrzebie, która współpracuje m.in. ze słubickimi Animalsami.

Słubiczanie mijający bazarek chętnie przeglądali przedmioty wystawione na stolikach. – Po ile te filiżanki? Po 5 zł? Jak to dla zwierzaków, to proszę zaokrąglić do 30 – mówiła jedna z kupujących.

- Dzisiejszy bazarek jest po to, żeby wspomóc nasze zwierzęta, których mamy pod opieką całkiem sporo, bo ok. czterdziestu. Są to głównie psy i koty, ale także np. króliki – opowiada Przemysław Pacek z grupy Lubuskich Wolontariuszy. Czuje się związany ze Słubicami, ponieważ kiedyś tu mieszkał. Jego obecny dom to Goszczanowie niedaleko Gorzowa Wlkp. I w tamtym rejonie czuje się potrzebny.

- Jako grupa wolontariuszy z pasją pomagamy zwierzętom, reagujemy na różne zgłoszenia, prowadzimy też edukację. Staramy się nikomu nie odmawiać pomocy – opowiada P. Pacek.

bazarek lubuscy_2

A ile udało się zebrać podczas sobotniej akcji w Słubicach? Dokładnie 571,60 zł i 9 euro. Jaka deklarują organizatorzy bazarku, pieniądze zostaną przeznaczone np. na zapłatę faktur u weterynarza, zakup karmy czy leków.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.