Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kolejny pirat drogowy trafił w ręce słubickiej drogówki. I po raz kolejny – było to w Kunowicach. Kierowca stracił prawko na 3 miesiące, zarobił też solidny mandat i punkty karne.

policja patrol_2018

Do zdarzenia doszło 27 września, kiedy to policyjny patrol mierzył prędkość pojazdów przejeżdżających przez Kunowice. Krótko po godz. 10 funkcjonariusz zauważył jadącego bardzo szybko Mercedesa Sprintera. Pomiar wykazał aż 120 km/h, w miejscu, gdzie można jechać maksymalnie 50 km/h..

- Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. Kierowcą okazała się 33-letni mężczyzna – relacjonuje Ewa Murmyło z komendy w Słubicach. W myśl obowiązujących przepisów mężczyźnie zostało zabrane prawie jazdy na trzy miesiące. Zarobił też 500 zł mandatu oraz 10 pkt karnych.

Kiedy i w jakich okolicznościach można stracić prawo jazdy? Mundurowi przypominają, co mówią obowiązujące przepisy.

Policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące.

Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna "wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.