Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zdrowa i zbilansowana dieta to podstawa dobrze funkcjonującego organizmu, pozwala ona dostarczyć wszelkiego rodzaju zbilansowane składniki, wspierając tym samym naturalną odporność organizmu.

koktajle

Nie tylko w trakcie diety odchudzającej warto zwracać uwagę na to, co ląduje na naszym talerzu i w naszych szklankach. O ile z produktami spożywczymi i posiłkami, Polacy radzą sobie coraz lepiej, o tylko w przypadku napoi ich świadomość wciąż jest bardzo niska. Niewiele osób odróżnia różnice pomiędzy poszczególnymi napojami, jednak chcąc się zdrowo odżywiać, nie trzeba całkowicie rezygnować z napojów na bazie owoców, wystarczy jedynie sięgnąć po odpowiednie produktu.

W takim razie co wybrać sok, napój czy nektar. Soki to produkty, które powinny być wyprodukowane z przynajmniej 85% owoców, naturalne soki nie powinny być także w żaden sposób dosładzane, ani konserwowane. Tego typu produkty można spotkać w coraz większej ilości marketów, na przykład w Lidlu, ulotce promocyjnej, która wspiera zdrowie odżywianie. Nektar to natomiast napój, który może być wyprodukowany zarówno jedynie z 20% owoców, jak i także 100%. Może także zawierać sztuczne konserwanty i barwniki. Jednak najgorsza opcja są napoje, które bardzo często zawierają w swoim składzie niewielką zawartość owoców i długą listę konserwantów.

Naturalne soki z marketów

Zwiększona świadomość społeczeństwa sprawiła, że w marketach coraz częściej można spotkać naturalne soki świeżo wyciskane, z krótka data przydatności, najczęściej jednego lub dwóch dni, wynikającą z braku dodatków konserwantów. Przykładowo Lidl ulotka prezentuje szeroką ofertę tego typu produktów, które zawierają w swoim składzie jedynie soki owocowe wyciskane lub tłoczone na zimno. Na półkach tego sklepu można znaleźć między innymi świeży sok z marchewki, buraka czy też pożywne smoothie. Także gazetka Topaz pozwala zapoznać się z szerokim zdrowym asortymentem tego sklepu, pozwalającym w trakcie wykonywania rodzinnych zakupów zaopatrzyć się w tak zwane dobre kalorie.

Opcja dla zabieganych

Sklep Lidl, ulotki swoje bardzo często ukierunkowuje na dbanie o swoje zdrowie i właściwą zbilansowaną dietę. Wciąż niesłusznie jednak wiele osób uważa, że zdrowe odżywiania e wymaga poświęcenia czasu na przygotowywanie posiłków. To nieprawda. W sklepach na specjalnie wydzielonych półkach bardzo często można znaleźć gotowe produkty, które nie tylko są smaczne i zdrowe, ale także tanie. Przeliczając czas, koszt składników, a także zużycie prądu na przygotowanie świeżo tłoczonego soku marchewkowego, oferta Lidla, czy też sklepu Topaz, jest niemal bezkonkurencyjna.

Dlatego też w trakcie wykonywania zakupów, zamiast sięgać po wysokosłodzone napoje i nektary, lepiej kierować swój wózek w kierunku świeżo wyciskanych soków, które nie tylko są smaczniejsze, ale także i zdrowsze, ze względu na brak konserwantów, a także bogactwo witaminy C, A oraz innych dobroczynnych składników odżywczych. Nasz organizm z pewnością nam za to podziękuje, zwłaszcza w okresie przeziębień i grypy.

[artykuł reklamowy]

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.