Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych zaprasza na Ptasią Akademię – tym razem warsztaty odbędą się w Górzycy. Będą opowieści o ptakach, skrzydlatej przyrodzie, łapanie i obrączkowanie… Udział mogą wziąć całe rodziny!

ptasia gorzyca

Ornitologiczny, przyrodniczy pomysł na sobotnie przedpołudnie – Ptasia Akademia w Górzycy. To warsztaty skierowane do wszystkich ciekawych świata, a w szczególności do rodzin.

- Są to jedyne tego typu zajęcia terenowe w województwie, a może i w kraju – podkreśla Natalia Duer z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych. Tym razem trenowe warsztaty w zielonym namiocie, czyli Mobilnym Ośrodku Edukacji Przyrodniczej odbędą się w Górzycy.

- Górzyca leży w obrębie Parku Krajobrazowego "Ujście Warty". Razem z Parkiem Narodowym o tej samej nazwie pełni ważną funkcję ochrony ptaków. W bliższej i dalszej okolicy, w różnych porach roku można spotkać różne cenne, rzadko spotykane gatunki – wyjaśnia N. Duer. Zapowiada, że podczas warsztatów ornitolog skupi się na tych spotykanych w pobliżu człowieka - w parku, za oknem.

O ptakach będzie opowiadał ornitolog Paweł Podkowa. W międzyczasie ptaki będą łapane w rozstawione sieci. – Prowadzący wyciągnie je wspólnie z uczestnikami, opowie o złapanych gatunkach, zaobrączkuje je a następnie wypuści – opowiada N. Duer.

Wstęp na warsztaty jest wolny. NIe trzeba się wcześniej zapisywać.

Termin: 21.09.2019, godz. 8:30 i 11:00. Miejsce: Górzyca, przy parku wiejskim.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.