Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Uczniowie szkół podstawowych ze Słubic, Golic i Kunowic będą mogli korzystać z bezpłatnej opieki stomatologa. Gmina zawarła w tej sprawie umowę ze słubicką firmą Al- Dentica prowadzoną przez stomatolog Beatę Piórkowską.

piorkowska umowa
O zęby uczniów zadba Beata Piórkowska (fot. UM Słubice)

Porozumienie zostało podpisane 10 września. Zapewnia uczniom bezpłatne leczenie zębów oraz m.in. lakowanie i lakierowanie oraz działania profilaktyczne. Wykonywane będą w gabinecie przy ul. Mickiewicza 9/1. Do szkół w Golicach i Kunowicach regularnie będzie przyjeżdżał Dentobus.

Obowiązek podpisania porozumienia dotyczącego finansowania opieki stomatologicznej ze środków publicznych nałożyła na gminę wchodząca w życie 12 września ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami.

Jedynym podmiotem w Słubicach, który ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, jest firma Al- Dentica prowadzona przez Beatę Piórkowską – dlatego to właśnie ona zajmie się leczeniem zębów uczniów gminnych szkół.

Porozumienie będzie obowiązywało przez rozpoczęty niedawno rok szkolny. Jego szczegóły rodzice poznają podczas zbliżających się zebrań w szkołach.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.