Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Na nowe miejsce do zabaw czekały dzieci, ale także ich rodzice – i już niedługo się doczekają! W sąsiedztwie ulic Jagiełły i Konstytucji 3 Maja powstanie nowy plac zabaw i siłownia pod chmurką. Została już podpisana umowa, niedługo rozpocznie się wyłanianie wykonawcy.

umowa placzb

Rodzice apelowali o nowy plac zabaw dla swoich pociech już w 2016 roku. Pisali nawet w tej sprawie petycję do władz gminy (ZOBACZ).

Nowy plac zabaw w sąsiedztwie ulic Jagiełły i Konstytucji 3-go Maja powstanie w ramach projektu, którego realizatorami będą Uczniowski Klub Sportowy ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Lokalna Grupa Działania Zielona Dolina Odry i Warty, przy wsparciu gminy Słubice.

9 września w Urzędzie Miejskim w Słubicach odbyło się uroczyste podpisanie umowy. Swoje podpisy złożyli: wicemarszałek woj. lubuskiego Stanisław Tomczyszyn, dyrektor Departamentu PROW w Urzędzie Marszałkowskim Arkadiusz Dąbrowski oraz reprezentujące UKS Iga Majek i Hanna Wróbel.

Wartość tego projektu to 296 tys. zł. wiceprezes LGD Leonard Pietrow powiedział, że w ślad za podpisaną umową, lada moment ruszy procedura związana z wyborem wykonawcy. To oznacza, że nowy plac zabaw może powstać jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.